У нацпарку на Рівненщині росте рослина-альбінос

Рослини теж бувають альбіносами. Щоправда, на відміну від тварин-альбіносів, які можуть існувати більш-менш успішно, рослини без зеленого пігменту хлорофілу нездатні до фотосинтезу і, як правило, нежиттєздатні. Винятком є ті з них, що можуть паразитувати на інших рослинах.

Наприклад, петрів хрест отримує поживні речовини з інших представників флори, присмоктуючись своєрідними «присосками» до їх коренів. Найчастіше петрів хрест паразитує на коренях ліщини та граба, рідше – вільхи та бука.

Нагадаємо, що петрів хрест лускатий – один із первоцвітів, квіти якого з’являються практично відразу після танення снігу. При чому, квітка росте як гриб – пробивається з-під землі під листям. Кореневища розростаються в різні боки, розгалужуючись і утворюючи хрестоподібні з'єднання – звідси і назва «петрів хрест».

"В Україні вид зростає у тінистих листяних лісах, зокрема зустрічається й на території Нобельського НПП. Цього року у квітні альбіносну форму цієї рослини спостерігав інспектор з охорони природно-заповідного фонду Нобельського НПП Євген Пелін", - повідомляють на сторінці нацпарку.

Читайте також