У Рівненській ОДА пояснили, чому занепадає поліська вузькоколійка

Фото - ілюстративне

Приміський поїзд "Антонівка-Зарічне", який рухається найдовшою в Європі вузькоколійною залізницею, зупинили навесні минулого року - через пандемію коронавірусу. До цієї пори рух потяга не відновили. 

Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін розповів, що в жовтні минулого року адміністрація зверталася до Укрзалізниці з проханням відновити рух "Кукушки" (так місцеві називають цей потяг, - авт.), однак позитивної відповіді не було. Зокрема, в Укрзалізниці повідомили, що відновлення руху цього потяга може розглядатися після повного скасування карантину у державі.

До слова, вузькоколійна залізниця на півночі Рівненщини є однією з головних туристичних родзинок області. "Поїздок" долає маршрут мальовничими селами Полісся, перетинає дерев'яний міст та місця видобутку бурштину.

У селі Антонівка раніше проводили фестиваль "Бурштиновий шлях", а також відкрили музей вузькоколійки. Поїзд також виконував важливе соціальне значення, адже ним користувалися мешканці віддалених поліських сіл, у яких відсутнє нормальне автомобільне сполучення.

Крім цього, через карантинні обмеження досі не відновили рух швидкісного поїзда "Рівне-Львів-Рівне".

Залізнична станція Рівне наразі приймає лише поїзди "Ковель-Київ", "Ковель-Новоолексіївка" та "Ковель-Одеса", а також кілька приміських поїздів.

Читайте також