У Рівному здійснили складну хірургічну операцію (ФОТО)

фото - Фейсбук

На Рівненщині вперше провели операцію із заміни плечового суглобу. Це одне із складніших оперативних втручань в ортопедії, що потребує віртуозності і великого досвіду, пише Рівненська обласна державна адміністрація

Про це розповів завідувач обласним Центром ортопедії, травматології та вертебрології Рівненської Обласної Клінічної Лікарні Валентин Піонтковський.

Завдяки оновленій операційній, що має надсучасну систему подачі ламінованих потоків стерильного повітря, ризики під час таких операцій вдасться звести до мінімуму. Обладнання встановили за 980 тисяч гривень обласних коштів.

Раніше, щоб замінити суглоб, мешканцям Рівненщини необхідно було їхати в іншу область, або за кордон.

Унікальну операцію рівненські медики провели спільно з німецькими колегами з університетської клініки міста Мінден на чолі з професором Евальдом Герінгом.

Провідні фахівці з-за кордону регулярно приїздять до Рівненщини, аби ділитися своїм досвідом із колегами, а ще відслідковують успіхи нашої медицини. Вони відзначають, що галузь розвивається і схвально, що місцева влада інвестує в охорону здоров’я. До слова, лише за минулий рік в обласну лікарню закупили обладнання на понад 23 мільйони гривень, розповіла профільна заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Вже завтра на базі обласної лікарні відбудеться Міжнародний українсько-німецький семінар «Малоінвазивне первинне ендопротезування кульшового суглобу».

???????