Україна та США підписали 10-річну безпекову угоду: чому це так важливо

Президенти Володимир Зеленський та Джо Байден підписали безпекову угоду. Сталася ця історична подія в Італії під час саміту "Великої сімки".

Ця угода - сигнал із боку США про підтримку України не лише зараз, але й у майбутньому. Сполучені Штати зобов?язуються впродовж 10 років забезпечувати нам стабільний рівень допомоги.

«В угоді тепер зафіксовано, що буде підтримка Україні і в час війни, і в час миру. Реально довготривало. Ми однаково бачимо мир – справедливий мир для нашого народу. Я дякую, пане Президенте Байден, дякую обом партіям та палатам Конгресу, дякую тобі, Америко!», - сказав після підписання безпекової угоди Президент України Володимир Зеленський. 

Зокрема, ця підтримка стосуватиметься сучасного озброєння – надання систем ППО, винищувачів, розвитку нашого оборонного виробництва.

Окрім цього, документ є важливим кроком на шляху України до НАТО, адже фіксує підтримку з боку США нашого вступу.

«Подібних за потужністю документів між країнами раніше ніколи не було. Це союзництво зовсім іншого рівня. Для України – це величезне досягнення, що стало можливим завдяки відчайдушній боротьбі нашого народу», - прокоментував підписання угоди начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Читайте також