В Острозькому музеї поповнилася нумізматична колекція монет-"писанок"

Нова монета «Писанка» поповнила колекцію Острозького музею.

Про це повідомили в Рівненській облраді.

Ще одну унікальну монету «писанку» передали днями до Острозького музею. Її презентували напередодні одного з найбільших свят - Христового Воскресіння.

Наразі колекція таких монет-«писанок» налічує 9 екземплярів.

У музеї розповіли, що у 2016 році Королівський монетний двір Канади розпочав випуск монет у формі яєць із нагоди 125-річчя з часу першого поселення українців у Канаді. Це стало унікальною подією в історії світової нумізматики.

Із того часу щорічно випускається нова монета, виготовлена з чистого срібла (Ag 99,99 %), вагою 31,82 г та колоритним реверсом, прикрашеним емаллю.

Цьогоріч дизайн реверсу розробила канадка українського походження, художниця та писанкарка Таня Микитюк. Жінка використала традиційні писанкові мотиви, відобразивши їх зеленими й фіолетовими кольорами з украпленням срібного на чорному тлі. У центрі композиції – восьмикутна зірка, що символізує сонце. Стилізовані квіти означають надію на відродження природи, життя та стійкість. На аверсі – профіль королеви Єлизавети II.

Ініціатором створення цієї нумізматичної колекції в Острозькому музеї виступив місцевий меценат і дослідник єврейської спадщини Острога Григорій Аршинов. Допомагає в цьому й місцева влада.

Читайте також