Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

В Україні 90 % людей опиниться за межею бідності, якщо війна затягнеться на рік - ООН

Внаслідок повномасштабного вторгнення рф половина підприємств в Україні закрилася, інша половина - зазнає труднощів. Якщо війна затягнеться на період більше року, то економічні досягненння останніх двох десятиліть можуть бути втрачені, а 90 % населення опиниться за межею бідності. 

Такі оцінки у своєму блозі на Twitter озвучила ООН. За їхніми найскромнішими оцінками (реальна цифра за оцінками українських експертів може бути в 5-6 разів вища) інфраструктурі країни вже завдали збитків на 100 млрд доларів.

"Затягнений конфлікт може призвести до того, що 9 із 10 українців опиняться за межею бідності", – йдеться у публікації. Раніше в організації зазначали, що такий сценарій може настати, якщо не вживати жодних заходів щодо підтримки українців та за умови, якщо війна затягнеться на період від 12 місяців.

Характеристика бідності зазвичай визначається як купівельна спроможність від $5,50 до $13 на людину щодня. Програма грошових переказів, за їхніми підрахунками, коштуватиме близько 250 млн дол. на місяць. Це допоможе покрити часткові втрати доходів 2,6 млн осіб із незахищених категорій. Більш амбітна програма "базового доходу" коштуватиме 430 млн. доларів на місяць. Не передбачається забезпечення 5,5 дол. на день на людину.

За матеріалами OBOZREVATEL

Читати також