В Україні можуть надати відстрочку від призову науковцям і педагогам

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, який дозволить відстрочити призов на військову службу під час мобілізації науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам.

Про це повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, передає "Суспільне". 

"Сьогодні держава перебуває у стані війни. Але настане час, коли прийде перемога і ми спокійно продовжимо відбудовувати і наново будувати Україну. Це стосується не лише будівництва інфраструктури і житла. Це стосується наших дітей та молоді, яким потрібно буде давати фахову, якісну освіту. А також наших науковців, які повинні будуть продовжити розвивати українську науку. Саме тому наші науковці та педагоги повинні продовжити зараз свою роботу на робочому місці і займатись цим після перемоги", — зазначила вона.

Відповідно до інформації, оприлюдненої на сайті парламенту, законопроєкт підтримали 318 народних обранців. Документ розглядатимуть за скороченою процедурою.

Зокрема, проєкт передбачає право на відстрочку для педпрацівників закладів вищої та фахової передвищої освіти, які працевлаштовані за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки та не мають вченого звання та/або наукового ступеня.

Читайте також