Вакцинація на Рівненщині: чи виконують вчасно щеплення мешканці області?

Вакцинопрофілактика на сьогодні залишається найефективнішим заходом запобігання поширенню інфекційних хвороб. Виконання в повному обсязі профілактичних щеплень дозволяє значно знизити рівень захворюваності керованої групи інфекцій. Невиконання щеплень у минулих роках відбилось на інфекційній захворюваності. Зокрема, у поточному році маємо високий рівень захворюваності на кір. Якщо за аналогічний період минулого року не зареєстровано жодного випадку кору, то вже на сьогодні  - 458 випадків. Більшість захворілих не отримали щеплення проти кору. У 2,3 раза зросла в області захворюваність на кашлюк. За 4 місяці захворіло 85 дітей (7,3 вип. на 100 тис. нас.). Захворюваність в 3,5 раза вища за середньодержавний показник і є найвищою в Україні (по країні - 2,04). Більшість із захворілих (86%) не щеплені проти кашлюку АКДП вакциною.

В Рівненській області ряд профілактичних щеплень виконуються не належним чином. На низькому рівні залишається виконання щеплень проти дифтерії, правцю та кашлюку. За 4 місяці поточного року в області  АКДП вакциною вакциновано 18,7% дітей першого року життя, найгірше виконуються щеплення у м. Вараш (7,1%) та Костопільському (8,1%) і Острозькому (8,7%) районах. Ревакцинацію АКДП отримали 15,4% дітей у віці 18 місяців, незадовільне виконання у Березнівському (9,7%) районі та мм. Вараш (6,4%) і Дубно (6,7%).

Вакцинація проти кору дітей у віці 1 рік виконана на 25,4%. У Володимирецькому районі вакцинацію отримали лише 9,7% дітей, а вакцинація дітей старше 2 років виконана на 48,3%, у Гощанському районі – 10,3%. Ревакцинація проти кору дітей у 6 років виконана на 33,9%, а найгірше - у м. Дубно (10,7%) та Володимирецькому районі (11,6%).

Незадовільно виконуються вакцинація проти поліомієліту. За 4 місяці вакциновано лише 13,2% дітей до року та 14,5% дітей старше року.

На сьогодні, всі необхідні вакцини є у щеплювальних пунктах області. Потрібне лише бажання батьків привести свою дитину у лікувально-профілактичний заклад, отримати щеплення і цим самим захистити дитину від інфекційних хвороб.

Рівненський обласний лабораторний центр