Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як позитивні емоції та обійми впливають на організм: пояснення МОЗ

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

Міністерство охорони здоров'я України роз'яснило про те, як впливають позитивні емоції і обійми на здоров'я.

ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ ПОЛІПШУЮТЬ ЗДОРОВ’Я І ПОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ

Наші думки здатні впливати на процеси у нашому організмі. Як виявили дослідники, люди, які позитивно сприймають світ, мають тенденцію до нижчого тиску, менше схильні до розвитку серцевих захворювань, краще контролюють вагу, у них здоровіший рівень цукру в крові. Якщо людина з серйозним захворюванням концентруватиметься на позитивних емоціях, це може підвищити її імунітет і не дати розвинутися депресії. Навіть у невиліковно хворих людей якість життя може значно покращитися, коли вони не зациклюються на сумних переживаннях, а намагаються знайти щось позитивне у кожному дні. 

Докладніше про вплив позитивних емоцій на здоров'я: https://bit.ly/2R5s0pn

ОБІЙМИ МОЖУТЬ НАВІТЬ ЗМЕНШИТИ ВІДЧУТТЯ БОЛЮ

За можливості проявляйте свої почуття з допомогою дотиків. Доведено, що хвичайний дотик може зменшити відчуття виключення та покращити настрій (https://goo.gl/jBKkyF). А в деяких випадках - навіть зменшити відчуття болю (https://goo.gl/uHTjbJ).

Це відбувається завдяки тому, що в нашому тілі знаходиться безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику чи обіймів, сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску. Крім того, фізичний дотик має здатність впливати й на вивільнення гормону стресу - кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривожності.

Докладніше про вплив обіймів на здоров'я: https://bit.ly/2AENrDF

ЯК ПОЧУВАТИСЯ ЩАСЛИВИМ

Науковці визначили, що близько третини почуття щастя залежить від генів. Тобто деякі люди більше схильні почуватися щасливими ніж інші. Втім, це не означає, що відчуття щастя зумовлене лише природно. Дослідження вказують, що здебільшого щастя залежить від виборів, що ми робимо у своєму житті.

Ось кілька порад, які допоможуть почуватися щасливими:

  • Присвятіть себе тій справі, яка вам найбільше до вподоби. Це може бути не лише робота, а підтримка соціально важливих проектів, волонтерство, хобі, чи допомога близьким. Головне — знати, що ми робимо щось важливе та те, що має сенс. 
  • Знайдіть своє групове заняття. Приналежність до спільноти, громади, родини чи кола однодумців (спорт, об’єднання для захисту довкілля чи тварин або ініціатива в місцевості, де ви мешкаєте) стимулюють розумову та емоційну діяльність, і є каталізаторами хорошого настрою. 
  • Будьте фізично активні. Від занять спортом виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін та ендоканабіоноїди — сполуки, що дарують нам щастя, задоволення, ейфорію та покращують настрій.
  • Слідкуйте за своїм раціоном. Не пропускайте прийомів їжі, але не переїдайте. Науковці радять обов’язково споживати жирну рибу, горіхи, яйця, нерафіновані злаки та багато свіжих овочів. https://goo.gl/HrP29s. А молочна продукція, хумус і фалафель багаті триптофаном — амінокислотою, з якої утворюється той самий серотонін. https://goo.gl/qmVr77.
  • Соціалізуйтесь та намагайтесь більше спілкуватися. Це потужний стимулятор мозку. Спілкування та підтримка істотно зменшують ризик депресивних станів, синдрому вигорання та серцево-судинних хвороб.
  • Піклуйтесь про психічне здоров’я. Вчіться розпізнавати стани, коли всього понад міру, та неодмінно знайдіть шляхи їх подолати.
  • Якомога більше перебувайте на світлі. Яскраве світло та часте перебування вдень на вулиці допоможуть простимулювати мозок і змусять його утворювати серотонін.

Докладніше: https://bit.ly/2UMMG3k

Читати також