Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як упоратися зі спекою: прості дієві поради

В Україні триває спекотне літо і на вулиці подекуди - до 35 градусів тепла. Щоб впоратися із "пекельною" погодою, ми підготували для вас корисні поради.

Залишайтеся вдома

Якщо є така можливість, то краще більше часу проводити вдома й не ризикувати: перебування під прямими сонячними променями вдень небезпечне тепловими ударами й зневодненням.

Пийте воду

Виходячи на вулицю (особливо вдень), беріть із собою пляшку води, щоб будь-якої миті мати змогу зробити ковток, сполоснути обличчя або навіть допомогти комусь, хто має потребу у воді.

Полегшіть раціон

У спекотні дні їжа має наповнювати організм енергією й корисними сполуками та мікроелементами. Тож саме час перейти на легке веганське харчування: сезон овочів та фруктів – це пряме запрошення до такого кроку. 

Купіть віяло

Свіже повітря справді здатне врятувати від спеки. Тож, аби не зомліти в задушливому приміщенні (наприклад, на пошті в черзі за маркою), застосовуйте зброю модних інсайдерів – помахи віялом. Анна Вінтур не цурається цього прийому. Та й узагалі front row на модних показах – це суцільний генератор помахів. 

Якщо на вулиці, то в затінку

В особливо спекотні літні дні ліпше не перебувати на вулиці в період з десятої ранку до четвертої вечора. Інакше — пересувайтеся тією стороною вулиці, де більше тіні. Головний убір, одяг з легких тканин, що захищає руки, шию та ноги, протисонцеві окуляри й пляшка води в руках (так, знову вона) допоможуть пережити найспекотніші дні.

Охолодіть простирадло

Покладіть простирадло на 10 хвилин до морозильної камери. Цей простий трюк допомагає створити ілюзію прохолоди. Ідеально, якщо ваше простирадло влітку – з натурального шовку. Штучні матеріали не бажані: вони створюють тепличний ефект. 

Охолодіться ззовні

Прохолодний або ледве теплий душ – прекрасна ідея для спеки. Буквально хвилина під струменями води принесе бажане полегшення. 

Використовуйте засоби для ніг з охолоджувальними компонентами – наприклад, з ментолом. Він "обманює" холодові рецептори, зв’язується з ними та створює відчуття холоду.

Скоригуйте догляд за шкірою

Звичні насичені креми в спеку краще не використовувати, а перейти на легші есенції й сироватки. Цим прийомом активно користуються мешканки Японії і Кореї, де набагато вищий рівень вологості, а шкіра в них однаково залишається матовою. 

Влітку як ніколи важливий догляд з кислотами: під впливом сонця роговий шар потовщується, унаслідок чого шкіра може мати тьмяний вигляд. Важливо пам’ятати: застосування кислот чи ретинолу влітку дозволено лише тим, хто наносить санскрин за всіма правилами. 

Не забувайте про захист

Тримайте протисонцеві креми напохваті: у машині, сумці, на робочому столі. Засоби з оксидом цинку й оксидом титану впливають відразу; засобам з хімічними фільтрами треба дати час ввібратися, щоб вони почали впливати. Важливо: протисонцеві креми залишають потворні жовті плями на одязі, тому користуватися ними треба акуратно. 

Користуйтеся кондиціонером правильно

Не варто ставити температуру на мінімум: це спричинює дискомфорт і дає різкий контраст, порівнюючи зі спекотною вулицею. Можна зафіксувати температуру на прийнятних 23 °C — і насолоджуватися прохолодою. Тим, хто мерзне, треба накидати жакет або шарф. Також не варто намагатися якомога довше зберегти повітря холодним, коли кондиціонер вимкнений. Треба періодично провітрювати приміщення.

Зволожуйте повітря

Можна використовувати спеціальні зволожувачі. Найкращі для спеки – ті, що утворюють дрібнодисперсний серпанок. 

Є мініатюрні портативні зволожувачі, які працюють навіть від USB ноутбука. 

Якщо ані того, ані другого немає, а вільні кошти ви вже інвестували в купівлю Байрактарів, – можна взяти звичайний пульверизатор та зрошувати повітря звичайною водою. Якщо краплі потраплять на тіло – це лише приємний бонус. 

Джерело: vogue.ukraine

Читати також