Солодощі є дуже популярним різдвяним подарунком, особливо для дітей. Проте часте та надмірне вживання солодкого може негативно вплинути на самопочуття.
У Міністерстві охорони здоров'я застерігають, що у цукерках міститься дуже багато "вільних" цукрів.
"До "вільних" цукрів належать ті сполуки, що додають до харчових продуктів і напоїв виробники, кухарі або самі споживачі. Тобто "вільний" цукор – це той, який ви додали собі в чай або кухар – до соусу в ресторані, або виробник – у кетчуп із супермаркету", – пояснюють у відомстві.
Часте споживання продуктів з таким вмістом може спричиняти:
- надлишкову вагу;
- погіршення стану шкіри;
- розвиток карієсу;
- захворювань серця тощо.
За рекомендаціями міністерства, варто вживати до 25 г або до 5 чайних ложок. Така кількість вільного цукру міститься, наприклад, у склянці фруктового соку.
При цьому дітям до 2 років взагалі не варто вживати солодкого.
Для старших дітей у Центрі громадського здоров'я радять обрати здорові альтернативи замість традиційних солодощів. Але застерігають, що цукор може бути навіть у тих продуктах, які асоціюються зі здоровим харчуванням, наприклад, йогуртах та соках.
Як обрати для дітей корисні смаколики?
- Цукерки та шоколад замініть на пастилу з натурального соку та без цукру.
- Замініть цукрові льодяники на будь-які сухофрукти без додавання цукру. Бо льодяники та карамельки не мають жодної користі, а крім цукру можуть містити барвники, консерванти та ароматизатори. До того ж вони шкідливі для зубів та ними легко вдавитися.
- Пакетований сік чи газовані солодкі напої замініть на натуральний морс чи ягідно-фруктовий чай.
- Уникайте обробленої та смаженої їжі та випічки – пончики, бісквіти, пиріжки, печиво, крекери, вафлі тощо.
- Віддайте перевагу свіжими фруктами – яблукам, мандаринам, хурмі, або замороженими чи консервованим фруктам в соку.
- Якщо все ж будете дарувати солодощі, переконайтеся, що вони мають низький вміст цукру.
- Замість магазинних смаколиків, які містять чимало барвників і консервантів, знайдіть найпростіший рецепт і приготуйте їх вдома. Наприклад, це може бути морквяний пиріг, бананове печиво, пудинг із насіння чіа, льону, яблука, запечені з корицею, домашнє морозиво з йогурту. Але не захоплюйтеся додаванням цукру.
За джерелами: Українська правда