Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Збрехав слідчому: на Рівненщині судитимуть свідка у справі про бурштин

На Рівненщині судитимуть мешканця Вараша за надання завідомо неправдивих показань свідка.

Про це повідомили у Рівненській обласній прокуратурі.

Так, у жовтні 2020 року правоохоронцями задокументовано факт незаконного придбання, перевезення та зберігання 39-річним жителем смт Володимирець каміння бурштину-сирцю, вагою 8 кг., відповідний обвинувальний акт скеровано до Володимирецького районного суду.

Разом з тим, під час досудового розслідування стороною захисту заявлено клопотання про допит свідка, 43-річного жителя м. Вараш, який будучи попередженим про кримінальну відповідальність за давання завідомо неправдивих показань, діючи умисно, повідомив, що каміння бурштину сирцю, виявлене під час обшуку у жителя смт Володимирець, належить йому.

Однак, у ході проведення слідчих дій з’ясувалось, що свідок надав слідчому завідомо неправдиві показання за відповідну грошову винагороду.

За результатом судового розгляду чоловіка звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України, оскільки під час судового розгляду він щиро розкаявся, активно сприяв у розкритті кримінального правопорушення та раніше до кримінальної відповідальності не притягувався.

А от жителя смт Володимирець засудженого за незаконне придбання, зберігання, перевезення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами (ч. 1, 2 ст. 240-1 КК України) та призначено йому покарання у межах санкції статті.

Читати також