Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Зґвалтували пенсіонерку та вагітну дівчину: як жили окуповані села у Херсонській області

У Херсонській області села Кам'янка, Свободне та Краснівка два тижні були під окупацією росіян. Їх звільнили українські військові, однак після цих 14 днів люди досі не можуть оговтатися.

Як жили весь цей час мешканці сіл - розповіли у проєкті "Український свідок".

У Свободне окупанти пригнали відразу ведику кількість техніки - "Урали" та БМП. Розташовувалися у будинках місцевих. Із села нікого не випускали, щоб не видали їхні позиції ЗСУ.

За словами жителів, селище бомбили щодня - люди жили у підвалах.

Все село у траншеях - їх копали росіяни. Загарбники ходили по хатах - грабували та вимагали долари, золото та діаманти.

"А на другий чи третій день окупації вони дівчину вагітну зґвалтували. Я розумію, то така біда для жінки. А ще через кілька днів — 83-річну бабусю", — розповідає місцевий житель.

Із 60 осіб після окупації залишилось 20.

 

Читати також

27.06.2022 Як у часи Голодомору: через нестачу їжі жителі Маріуполя змушені полювати на голубів — міськрада

"Аби вижити, маріупольці почали встановлювати пастки для голубів. Так само люди робили під час голодомору 1932-1933 років. Зокрема, такі пастки з‘явилися поблизу 17 МКР. Птахів, яких колись жителі підгодовували біля драмтеатру, стали вживати в їжу", – повідомляють у міськраді. Жителям міста бракує не лише їжі, а й питної води. "Це знущання з людей, які до війни жили повноцінним життям – не знали що таке голод чи нестача питної води.  Ці жахливі речі відбуваються у 21 сторіччі, у серці Європи, на очах усього світу", – заявив мер Вадим Бойченко. Через вживання м'яса голуба можна захворіти на:  гістоплазмоз;  енцефаліт; орнітоз; сальмонельоз;  токсоплазмоз та інші небезпечні хвороби.  Оскільки в Маріуполі немає лікарень, де люди могли б отримати повноцінну медичну допомогу, ці хвороби можуть призвести навіть до летальних випадків.