Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

15-річний підліток врятував Київ за допомогою дрона

15-річний підліток із Київщини Андрій Покраса допомагав українським захисникам визволяти столицю за допомогою свого дрона. 

Як повідомляє видання "ШоТам", хлопець передав українським військовим важливі координати руху ворожої колони на Київ.

Так, бійці територіальної оборони під селом Березівка, що розташоване по Житомирській трасі приблизно за 40 км від Києва, помітили велику колону російської військової техніки, яка рухалася в напрямку столиці.

Щоб знищити колону військові потребували чітких координат. Відтак, вони звернулися по допомогу до 15-річного Андрія, оскільки він був єдиним, хто мав досвід роботи з безпілотниками у цій місцевості. 

Хлопець з батьком виїхали у поле і запустили дрон. Їм вдалося за допомогою дрона побачити світло від колони, що рухалася на Київ.

Андрій пояснив, що це була одна з найбільших колон, яка рухалася на Житомирській дорозі, нам вдалося її знайти, бо одна з вантажівок надовго ввімкнула світло.

Координати колони і її фотографії хлопець через соцмережі передав бійцям ЗСУ і ті відкрили вогонь по ворожій техниці.

Підліток згадує, що російський конвой був дуже страшний, але бажання захистити Київ виявилося сильнішим. Тому хлопець виконав необхідну роботу з викриття колони і допоміг військовим скоригувати вогонь.

Читати також

03.07.2022 "Четвертий батальйон взяли в полон свого комбата": окупант розповів про дезертирство в армії рф

У перехопленні окупант розповідає дружині про велику кількість поранених. Оскільки їхній підрозділ тільки-но вийшов із серйозного бою. А в сусідньому підрозділі командира, який хотів втекти, затримали його підлеглі: «Четвертий батальйон, вони взяли в полон свого комбата. Примусили з ними бути, щоб не зй… (втік). Тому що в них там трьохсотих дох… (багато). Ми вчора також машини завантажили. Вже напоготові валити. Команда надійшла, стояти далі. Вчора більше двадцяти чоловік трьохсотих росіян вивезли».

03.07.2022 У полоні окупантів перебувають 8 представників місцевої влади

Це чиновники із Запорізької, Херсонської та Харківської областей. Станом на 2 липня у полоні російських військових перебувають: Євгеній Матвєєв – Дніпрорудненський міський голова Олександр Шмиголь - Вільхівський сільський голова Олександр Бабич – Голопристанський міський голова Ігор Колихаєв - Херсонський міський голова Валентина Костенко – Великокопанівський сільський голова Дмитро Ляхно - Горностаївський селищний голова Сергій Хільченко – Хрестівський сільський голова Петро Збаровський – Новотроїцький селищний голова. Зазначається, щ, на жаль, інформація про звільнення з полону Голопристанського міського голови Олександра Бабича не підтвердилася.

03.07.2022 Понад 10 тисяч маріупольців перебувають у в`язницях ОРДЛО - мер

- Мирні, цивільні жителі були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи. Відомо, про чотири такі тюрми: дві у Єленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці, - пише Бойченко. За його даними, люди перебувають у жахливих та нелюдських умовах, як у концтаборі. Закриті у тісних камерах 2 на 3 метра по 10 людей. Маріупольці майже не отримують воду та їжу. Їх не водять на вулицю. Вони не мають жодного доступу до нормальної медичної допомоги та піддаються різним формам катування – від психологічної до фізичної. Він закликав Міжнародний Червоний Хрест та ООН звернути увагу на незаконне утримання цивільних жителів міста. Застосувати усі можливі інструменти для отримання списків ув‘язнених. Домогтися, щоб наразі вони отримали гідні умови перебування. Та спільно працювати над визволенням кожного маріупольця.