Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Антистрес, афродизіак, зарядка для мозку: чим корисні морепродукти

Фото з відкритих джерел, ілюстративне фото.

Якщо перераховувати всі елементи, на які багаті жителі моря, вийде майже вся таблиця Менделєєва. Але треба згадати найважливіший – йод. Вдалині від моря знайти його дуже складно, тому сучасні люди поголовно страждають від його нестачі і змушені пити йодовмісні препарати і користуватися йодованою сіллю.

Йод дуже важливий для нормальної роботи не тільки щитовидної залози, а й мозку: гострий дефіцит його у дитячому віці, наприклад, призводить до затримок інтелектуального розвитку. Не менш важливі для нашого здоров'я та жирні кислоти омега-3 та омега-6 – природні імуностимулятори та антидепресанти.

Шукаємо користь: де та яку?

Ламінарія для інтелекту

Морська капуста, як найчастіше називають цю водорість - на вигляд непоказна і смак у неї специфічний. Але вона дикокорисна: лише 30 г містять денну норму йоду, якого більшості жителів віддалених від моря регіонів катастрофічно не вистачає. Та й мінералів з вітамінами в ній більше, ніж у «земних» овочах – будь-якій капусті, моркві або ріпі.

Криль для здорових судин та мозку

Дрібні, до 0,5 см ракоподібні, які масою разом із планктоном плавають на поверхні моря. Криль дуже поживний і при цьому дієтичний: білок легко засвоюється, а жир міститься у вигляді поліненасичених жирних кислот омега-3, які допомагають, зокрема, позбавити судини від бляшок холестерину. До речі, ці кислоти в крилі дещо відрізняються формою від тих, що є в риб'ячому жирі: будучи не тригліцеридами, а фосфоліпідами, вони є найважливішим будівельним матеріалом для мозку, клітинних мембран та печінки. 1-2 г криля на день вранці до сніданку – і серце буде витривалим, мозок кмітливим, а шкіра – молодою та пружною.

Креветки для стресостійкості

Вітамін В12 - ось за що треба сказати спасибі цим ракоподібним. Саме цей вітамін незамінний для нашої нервової системи, і особливо якщо на роботі аврал і в житті суцільні неприємності. Саме В12 забезпечує нам стресостійкість та відмінний сон. А головне, багато й не потрібно – лише з'їдати на тиждень одну страву з креветок: не так вже й марнотратно, правда?

Мідії для оздоровлення крові

У цих молюсків інша «фішка» – високий вміст кобальту. Він практично не зустрічається у інших продуктах харчування. Кобальт - елемент, що входить до складу вітаміну В12, без нього цей вітамін не синтезується та не засвоюється. А ще він – найважливіша ланка процесів кровотворення: при його дефіциті утворюється мало червоних кров'яних тілець, які переносять на наші судини кисень. Нестачі уникнути просто – потрібно регулярно включати до раціону мідії.

Кальмари для нічних задоволень

Це дивне створення не дарма прозвали "морським женьшенем": регулярне поїдання дієтичного ніжного м'яса дуже сприятливо впливає на чоловічу потенцію. Речовини, якими може похвалитися кальмар, взагалі зміцнюють різні м'язи - крім інтимних, наприклад, ще й серцеву - і все завдяки колосальному вмісту калію. Плюс у ньому можна знайти таурін, який покращує стан сітківки ока – ми починаємо краще бачити у темряві. Та й взагалі кальмар має сильні омолоджуючі властивості. Наприклад, не дає розвинутися ранній сивині: цьому перешкоджає мідь, якій у цих молюсках теж чимало.

Устриці для припливу сил

Якщо кальмар – афродизіак бюджетний, устриці – для багатих та розпещених гурманів. Але не забуватимемо, що й отруїтися ними – простіше, ніж тими ж мідіями чи кальмарами. Отже, чим так романтично привабливі ці молюски? Тим, що цинк, якого дуже багато, провокує виробництво тестостерону - найважливішого чоловічого статевого гормону. Та й у жінок ця «їжа богів» підвищує статевий потяг (і додає привабливості, оскільки надає шкірі тонусу, волоссю – густоти та полегшує перебіг будь-яких гормональних перебоїв). Ще доведено науково, що вживання устриць допомагає запобігти появі онкологічних утворень, особливо у молочній залозі. Якщо ж онкологія вже виявлено, то речовини, що у вустрицях, придушують ріст пухлин.

Омари, краби та лангусти для міцних кісток

Як профілактика остеопорозу дієтологи радять вживати м'ясо володарів міцних клешнів 2-3 рази на тиждень (можна з рисом на гарнір). У цих мешканцях морського дна дуже багато фосфору, нестача якого робить наш скелет тендітним. Кальцій, мідь, цинк, калій – все це «цеглинки» для кісткової тканини, а засвоюватися мікроелементам допомагає ціла купа вітамінів, що містяться в ніжному м'ясі.

Читати також