Били струмом та випалювали шкіру: поліція ідентифікувала 17 катів, які знущалися над полоненими українцями на Донеччині

Поліцейські встановили 17 катів з "мгб" так званої "ДНР" та калінінської колонії, які знущалися над полоненими українцями. 

Про це повідомляє Нацполіція. 

Серед них – представники місцевого криміналітету та колишні працівники правоохоронних органів.

Як розповіла начальник управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, Головного слідчого управління Національної поліції України Христина Подиряко, у 2014 році на території Донецькій області була створена терористична організація – так звана бананова республіка «днр», а до її складу увійшли незаконні «министерство государственной безопасности» «днр»» та «Калінінська виправна колонія №27». Тобто каральні органи, метою яких було знищення українців.

«Незаконні арешти і викрадення людей, катування і утримання в нелюдських умовах – це і є особливості їх терористичної діяльності за невизнання так званої «донецької народної республіки» та співпрацю з українською владою. Аби змусити зізнатися у шпигунстві та інших надуманих «злочинах», в’язнів заживо хоронили, імітували їх розстріл, погрожували катуванням і вбивством близьких родичів, дружин, дітей», – повідомив заступник начальника управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, Головного слідчого управління Національної поліції України Дмитро Шевчук.

- Наступні сім днів були для мене найбільш важкими. Навіть була імітація розстрілу. Уявіть собі таку річ. Відчиняються двері камери. Мене хапають за сорочку, виводять на задній двір, до цегляної стінки - і два автомати. Пересмикнули затвори І черга пройшла на ось такі відстані над головою. На мене крихти посипались, - каже один із колишніх полонених. 

Крім того до лав цих каральних органів, крім росіян, вступили громадяни України, які організували та підтримували діяльність незаконних воєнізованих формувань, а також вчиняли кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, честі та гідності громадян. Це – зрадники, які залишилися на тимчасово окупованій території та перейшли на бік ворога.

«Перелік звірств, яким терористи піддавали українців, шокує. Це катування електричним струмом, систематичне побиття, насильницькі дії сексуального характеру, випалювання шкіри, вогнепальні поранення рук та ніг, спилювання зубів, виривання нігтів, вирізання геніталій… І все це супроводжувалося психологічним тиском», – розповів Дмитро Шевчук.

Усі фігуранти підозрюються у державній зраді, участі у терористичній організації та жорстокому поводженні з цивільним населенням та військовополоненими. Їм загрожує до 15-ти років позбавлення волі.

З початку вторгнення росії на територію України правоохоронні органи розслідують понад 1000 кримінальних проваджень за фактами вчинення катувань та жорстокого поводження з цивільним населенням і військовополоненими.

Читайте також