Рівне Медіа

На Рівненщині тричі горіла суха трава

фото ілюстративне

Загорання чагарників та очерету трапилося в урочищі Клітне Сарненського району. Площа пожежі становила 0,6 га. Рятувальники оперативно подали на гасіння два водяних ствола. Вогонь вдалося зупинити та ліквідувати. 

Того ж дня загорілася суха рослинність на відкритій території поблизу с. Стовпець Дубенського району. Вогонь охопив близько 0,6 га чагарників та очерету. Вогнеборці за допомогою двох водяних стволів, а також підручних засобів ліквідували пожежу, не допустивши поширення полум’я. 

Пізніше надійшло повідомлення про загорання сухої трави та очерету неподалік села Підліски Гощанського району. Вогнем  було охоплено близько 0,2 га сухого покриву рослинності. Пожежу вогнеборці ліквідували, не допустивши поширення вогню та житлові будинки населеного пункту. 

Рятувальники Рівненщини нагадують громадянам, що спалюючи минулорічну траву, опале листя, сухі гілки та інше сміття, за умов сухої та вітряної погоди вогонь швидко виходить з-під контролю і здатен наробити лиха. Наслідки таких пожеж зазвичай невтішні: спалені гектари трави, пошкоджені лісові насадження, знищені вогнем господарчі будівлі. Іноді жертвами таких пожеж стають і самі ініціатори спалювання.

Як показує практика, небезпечно випалювати суху траву не лише поряд з житловими будинками та іншими спорудами, але й на відкритих ділянках, які межують з лісовими насадженнями. Горіння сухої трави поблизу автошляхів може стати причиною дорожньо-транспортних пригод, адже при горінні утворюється димова завіса.

Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання електроліній. А це призведе до відключення електропостачання населених пунктів. На шкоді від випалювання сухої трави наголошують і екологи. Фахівці стверджують, що у результаті пожеж знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря.

Тож вогнеборці Рівненщини закликають мешканців області припинити безконтрольне випалювання сухої рослинності. Пам’ятайте, що нехтування правилами пожежної безпеки тягне за собою адміністративну відповідальність.

За інформацією ГУ ДСНС України у Рівненській області

Читати також