Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Плату за доставку газу тепер вираховуватимуть по-новому

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг 6 березня затвердила мінімальний розмір плати за доставку газу, передає Gazeta.ua.

Найменше будуть платити нові споживачі або домогосподарства, які споживають газ менше дев'яти місяців. Також мінімальну платіжку отримають сім'ї, які тривалий час не користувались газом, але не від'єднані від системи газопостачання і не подали заяви на розірвання договору на розподіл, йдеться у постанові регулятора.

Щоб розрахувати тариф для домогосподарств з газовою платою, потрібно 39 "кубів" газу множити на тариф на доставку та ділити на 12 місяців.

Новим споживачам з газовою плитою за доставку газу пропонують платити за нормою 39 куб. м у рік. З газовою плитою і колонкою - 126 куб. м у рік. Якщо домогосподарство використовує газ комплексно, у тому числі для опалення, рахуватимуть 314 куб. м у рік.

Для домогосподарства з газовою плитою та колонкою кількість кубометрів газу у формулі зростає до 126. Для домогосподарства з автономним опаленням - 314.

Оновлені рахунки українські споживачі отримають у квітні. Водночас платіжки перерахують для тих, хто вже сплатив за квитанціями у січні-лютому. Окремих заяв писати не потрібно.

У березні українці отримають єдиний рахунок за спожитий у лютому газ і його транспортування. Водночас у січні плату за доставку газу перевели в окрему платіжку. Платіж за доставку газу розділили на рівні частини на 12 місяців.

Читати також