Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рівненські рятувальники скаржаться на забрудненість Басівкутського озера

Кандидат на посаду міського голови Рівного Віктор Шакирзян особисто поспілкувався з працівниками Рівненської аварійно-рятувальної служби. Рятувальники назвали багато проблем водних ресурсів міста та області. Найбільшою з них вважають забрудненість озера Басів Кут.

«Пригадую часи, коли було дуже багато людей, пляж був переповнений. А зараз дуже мало людей та і ті, лише засмагають, майже не купаються. Ще ранньої весни вода чистіша, а далі стає все бруднішою, зеленою, замуленою та з неприємним запахом. Дуже прикро, адже хочеться, щоб люди мали куди вийти відпочити, покупатися у своєму місті», - каже інструктор-методист Олена Міщук.

Працівники аварійно-рятувальної служби також розповіли, що на початку зими занепокоєні через риболовлю, адже люди нехтують правилами техніки безпеки.

«Лід може бути лише два сантиметри, а вже йдуть рибалити. Щороку у нас смертельні випадки, через те, що провалюються рибалки під лід», - зазначив директор Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах Анатолій Якимчук.

«Рівне Разом» на чолі з Віктором Шакирзяном нещодавно вже зробили перший крок до очищення озера, а саме запустили у водойму три види риб.

«Ми запустили білого амура, карпа та товстолоба, саме вони їдять непотрібні для водойми водорості, які виростають за літо, цим же очищують воду. І це лише початок. Потрібно, щоб земснаряд регулярно очищав воду, нам розповідають, що це коштує великих грошей, насправді - це не так. Мають бути люди, які за це відповідатимуть. Наша команда уже напрацювала план, як поступово та якісно очистити озеро», - розповів голова «Рівне Разом» Віктор Шакирзян.

До слова, наприкінці серпня за ініціативи ГО “Рівне Разом” було передано для представників рибоохоронної інспекції два професійних човни для патрулювання і боротьби з браконьєрами на Басовому Куті.

Читати також