Гарбуз — це один із символів української осені. Саме з гарбузом існує багато асоціацій - Хеловін, бабине літо, вручення гарбуза небажаному залицяльнику.
Із гарбузом є багато рецептів, які можуть вразити навіть гурмана.
Відомий український кухар Євген Клопотенко підказав три найкоащих рецепти для домашнього приготування.
РЕЦЕПТ ГАРБУЗОВОГО КРЕМ-СУПУ З ІМБИРОМ
Найпопулярніший сорт гарбуза, який продається в супермаркетах та на базарах, починаючи з вересня – Мускатний. Він дуже солодкий і як найкраще пасуватиме до цього рецепта. Важливо обирати цілі плоди без вм’ятин та пошкоджень. Бо навряд чи використаєте цілий гарбуз одразу, а частина з недоліками, яку ви залишите в холодильнику, швидко зіпсується.
Інгредієнти
- 500 г гарбуза
- 5 см кореня імбиру
- 150-200 мл молока 2,5%
- 100 мл вершків (33%)
- половина невеликої цибулини
- 50 г сала
- 30 г бекону
- сіль і перець до смаку
- 2 ст. л. соняшникової олії
- гарбузове насіння (для подачі)
Покроковий рецепт
КРОК 1
Запечіть шматочки гарбуза в духовці для ще більш насиченого смаку та аромату. Увімкніть розігріватися духовку до 180 градусів. Помийте 500 г гарбуза, очистьте від шкірки та насіння і наріжте невеликими шматочками. За бажанням можете не очищати, зробити це після приготування. Деко застеліть пергаментним папером та перекладіть гарбуз, полийте 2 ст. л. соняшникової олії та поставте запікатися на 25 хвилин в режимі верхнього та нижнього нагріву. Якщо у вас великі шматочки, час приготування може збільшитися. Орієнтуйтеся на м’якість гарбуза.
КРОК 2
Викладіть шматочки запеченого гарбуза в невелику каструлю та натріть туди ж на дрібній тертці 5 см очищеного від шкірки кореня імбиру. Половину цибулини також натріть на дрібній тертці, трішки притисніть ложкою, щоб виділився сік. Нам його потрібно ½ ч. л. Додайте цибулевий сік у каструлю.
КРОК 3
До гарбуза поступово додавайте 150-200 мл молока 2,5% та 100 мл вершків 33% та перебивайте блендером до отримання однорідної консистенції. Посоліть та поперчіть до смаку.
КРОК 4
Поставте на вогонь, доведіть до кипіння та варіть 2 хвилини.
КРОК 5
Тим часом 50 г сала та 30 г бекону поріжте невеличкими шматками та обсмажте на сухій пательні до появи золотавої скоринки. Розливайте крем-суп по тарілках та подавайте з обсмаженим салом та беконом зверху. Ще посипте за бажанням гарбузовим насінням.
РЕЦЕПТ ГАРБУЗОВОЇ КАШІ З РИСОМ ТА В’ЯЛЕНОЮ ЖУРАВЛИНОЮ
Інгредієнти
- 450 г очищеного гарбуза
- 200 мл води
- 350 мл молока
- 150 г рису
- 50 г вершкового масла
- 2 ст. л. цукру
- 1 паличка кориці
- ½ ч. л. солі
- 2 ст. л. в'яленої журавлини
- мед опціонально під час подачі
Покроковий рецепт
КРОК 1
Підготуйте всі інгредієнти для приготування гарбузової каші з рисом. Якщо хочете отримати більш кашеподібну консистенцію, рис попередньо можна не промивати, щоб не змивати крохмаль.
КРОК 2
Візьміть 450 г очищеного гарбуза та наріжте приблизно однаковими шматочками.
КРОК 3
Складіть гарбуз у каструлю, залийте 200 мл води. Рідина не повинна повністю покривати гарбуз. Після цього накрийте кришкою, зробіть середній вогонь і тушкуйте приблизно 10 хвилин.
КРОК 4
Потім додайте 2 ст. л. цукру, паличку кориці, 350 мл молока та ½ ч. л. солі. Остання потрібна для балансу смаку. Доведіть кашу до кипіння, а потім зменшить вогонь до середнього та накрийте кришкою. Варіть 5-7 хвилин. Я додав 2 ст. л. цукру, але ви можете додати менше, виходячи з солодкості гарбуза та своїх особистих уподобань.
КРОК 5
Всипте 150 г рису та рівномірно розподіліть, але не мішайте. Накрийте кришкою та готуйте 20-25 хвилин на повільному вогні.
КРОК 6
Дістаньте з каші паличку кориці, вона вже віддала свій смак. Додайте 50 г вершкового масла та перемішайте дерев'яною ложкою.
КРОК 7
Слідом за маслом додайте 2 ст. л. журавлини і теж перемішайте дерев'яною ложкою. Варіть ще 1-2 хвилини, потім зніміть із вогню й залиште на 15 хвилин.
КРОК 8
Якщо хочете, шматочки гарбуза можна акуратно розім'яти або залишити їх цілими. За бажання подавайте кашу з медом.