Огірок — простий, смачний і популярний овоч у будь-якому вигляді. На початку сезону огірки смакують свіжими та стають у нагоді під час приготування салатів, канапок та овочевих нарізок. Відтак, багато господинь і господарів прагнуть зберегти огірки до зимового сезону. Мариновані домашні огірочки добре зберігаються взимку, а ще вони просто відмінно смакують з найрізноманітнішими стравами. Ми підготували п`ять простих і швидких рецептів консервованих огірочків.
Огірки для канапок з куркумою консервовані
Для приготування потрібні:
- вода — 11 склянка;
- оцет 9% — 100 мл;
- цукор — 0,5 склянки;
- сіль — 1 ч. ложка;
- куркума мелена — 1 ч. ложка;
- перець чорний гоошок;
- перець духмяний горошок;
- гірчиця у зернах;
- лавровий лист.
Огірки мають бути невеликого розміру (ідеально, якщо по довжині вони співпадають з висотою півлітровою банкою). Їх треба вимити, нарізати тоненькими смужками.
У чисті баночки на дно покласти по 0,5 чайної ложки зерен гірчиці, по 1-2 штуки духм'яного перцю, кілька горошин чорного перцю і по лавровому листочку. Далі щільно наповнити банки нарізаними огірками.
Приготувати маринад з води, оцту, куркуми, цукру та солі. Залити гарячим маринадом огірочки, банки стерелізувати 7 хвилин. Після закриття кришками, охолодити банки дном догори.
Зберігати в прохололному, темному місці. Смакувати можна через місяць.
Салат з огірками в овочевому соусі на зиму
Для приготування потрібні:
- огірки — 1 кг;
- яблуко — 1 шт.;
- цбуля ріпчаста — 1 шт.;
- морква — 1 шт.;
- зубки часнику — 4-5 шт.;
- гострий перець — 1 шт.;
- помідори — 3-4 шт.;
- цукор — 1/2 склянки;
- сіль — 1 ст. ложка;
- оцет 9% — 50 мл;
- олія соняшникова нерафінована — 100 мл;
- перець мелений чорний.
Огірки нарізати кружечкам товщиною близько 5 міліметрів. Для соусу помідори очистити від шкірки. Овочі та яблуко пропустити через м'ясорубку або перебити за допомогою кухонної техніки (головне, щоб збереглась трохи груба структура).
У каструлі змішати огірки з соусом, додати сіль, цукор, олію, перець мелений. Варити близько 30 хвилин, потім додати оцет і ще трохи проварити (до готовності огірків, вони мають змінити колір). Розкласти у підготовлені банки, стерелізувати 10-12 хвилин.
З такої кількості інгредієнтів у мене вийшло три баночки: 2Х500 мл. й 1х400мл.
Рецепт маринованих огірків з кетчупом Чилі
Для приготування потрібні:
- приблизно 3-3,5 кг невеличких огірочків;
- вода — 1750 мл (близько 7 склянок);
- сіль — 2 столові ложки;
- оцет — 1 склянка;
- цукор — 1 склянка;
- кетчуп "Чилі" — 8 столових ложок з гіркою (можна менше).
Для консервації вибираємо свіжі огірки, в ідеальному варіанті краще брати ті, котрі щойно зірвані з грядки. Маленькі огірочки маринують за цим рецептом цілком, а великі можна порізати на кілька частин.
Огірки перебираємо, миємо, замочуємо у холодній воді на 3 години. Протягом цього часу потрібно кілька разів змінити воду. Потім виймаємо овочі з води, даємо їм стекти та витираємо залишки води паперовими кухонними рушниками. Зрізаємо огіркові хвостики з обох кінців. Якщо огірки великі, ріжемо їх на чотири частини.
Підготовлені стерильні банки наповнюємо огірками. Вкладати плоди потрібно щільно, можна навіть трохи струшувати банку, щоб огірки лягли компактніше.
Далі переходимо до варіння маринаду. У воду додаємо кетчуп "Чилі", сіль, цукор та інші спеції, кладемо нарізаний пластинками чищений часник та варимо маринад на помірному вогні 3 хвилини. В самому кінці вливаємо оцет, доводимо до кипіння, знімаємо з вогню. Спеції не фільтруємо, заливаємо маринад у підготовлені огірки разом з ними.
Стерилізують банки в каструлі, час стерилізації — 10 хвилин. Потім герметично закриваємо банки стерильними кришками. Закутувати чимось теплим, наприклад, ковдрою. Мариновані огірки з кетчупом "Чилі" можна зберігати у підвалі.