Рівне Медіа

Складання ЗНО по-новому: чого чекати школярам Рівненщини

В Україні з 2021 року стане обов’язковою для школярів атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з математики. Подробиці нововведення розкрила депутатка Верховної Ради від “Слуги народу”, представниця парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

“Хочу заспокоїти майбутніх абітурієнтів. Ми будемо мати два види тестів. Перший – для тих, хто вступає на мехмат, на математичні факультети. Вони складатимуть поглиблений рівень. А ті, хто вступає на спеціальності, де не потрібна математика для вступу, складатимуть базовий рівень”, – пояснила Гришина.

Депутатка розвіяла побоювання абітурієнтів, що всім обов’язково доведеться складати математику для вступу на будь-яку спеціальність.

“Ситуація буде така сама, як і зараз. Зараз у нас три предмети ЗНО складають. Так і залишиться – для того, щоб вступити, треба буде складати три ЗНО. Але державна атестація складатиметься з чотирьох предметів, і один із них буде математика” , – зазначила вона.

З 2021 року додатково встановлюється іспит після закінчення школи, який складатимуть у формі ЗНО, щоб держава проконтролювала рівень знань з математики.

"Але це не означає, що цей сертифікат треба буде складати всюди на всі спеціальності”, – додала Гришина.

Читати також