Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Смерть 10 мирних мешканців через нелюдські умови тримання у підвалі: військовому РФ повідомили про підозру

Одному з російських військовослужбовців чернігівські прокурори заочно повідомили про підозру в порушенні законів і звичаїв війни поєднаному з умисним вбивством.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

За даними слідства, підозрюваний під час окупації села Ягідне Чернігівської області з 3 по 30 березня 2022 року спільно з іншими озброєними військовослужбовцями РФ, погрожуючи застосуванням вогнепальної зброї, насильно помістили у підвальне приміщенні школи близько 350 місцевих мешканців, з яких 77 дітей, у тому числі 5 немовлят.

"Перед відправленням людей до підвалу за мінусової температури повітря їх привселюдно роздягали, проводили обшук та огляд. При цьому військовослужбовці збройних сил РФ усвідомлювали, що підвал Ягіднянської школи був непридатний для проживання в ньому людей через відсутність вентиляційних засобів доступу свіжого повітря, штучного або природнього освітлення, водопостачання та водовідведення, вбиральні, а також місць для сидіння і відпочинку, засобів приготування їжі. Люди у приміщенні перебували в антисанітарних умовах, що загрожувало їхньому життю та здоров’ю", - йдеться у повідомленні прокуратури.

Через нелюдські умови утримання, заборону покидати приміщення підвалу померло 10 цивільних людей.

Читати також