У Києві затримали чоловіка та жінку за жорстоке поводження з рідкісними тваринами

Київські правоохоронці викрили чоловіка та жінку, які влаштували бізнес за рахунок рідкісних екзотичних тварин. Порушники утримувати тигрів, мавп, рептилій та птахів у жахливих умовах і продавали через Інтернет.

Повідомляють у поліції Києва.

«Встановлено, що 36-річна жінка та 35-річний чоловік реалізовували тварин через сайт та соціальні мережі. За ухвалою суду ми провели 5 обшуків у конспіративних та особистих квартирах фігурантів, де виявили близько 400 тварин різноманітних видів, серед яких і троє маленьких тигренят, мавпи, єноти, рептилії та птахи. До проведення слідчих дій були залучені також спеціалісти Державної екологічної інспекції та столичного зоопарку», - розповів виконувач обов’язків начальника Оболонського управління поліції Сергій Бондар.

Правоохоронці разом зі спеціалістами встановили, що тварини утримуються у неволі в умовах, які не відповідають їх біологічним та індивідуальним особливостям, тим самим піддаються жорстокому поводженню з ними. Зокрема було виявлено, що в деяких вольєрах порушені санітарно-гігієнічні норми, травоїдні та хижі тварини утримуються у сусідніх клітках в одному приміщенні, а деякі з них зневоднені та виснажені. Також під час обшуків було виявлено безліч ветеринарної документації з ознаками підробки та пусті бланки документів на тварин.

За даним фактом слідчі розпочали два кримінальних провадження: за ч. 3 ст. 299 Кримінального кодексу України - жорстоке поводження з тваринами вчинене з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин та ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України - підроблення документів, печаток, штампів та бланків.

Санкція статті передбачає позбавлення волі від п’яти до восьми років з конфіскацією тварин.

Наразі правоохоронці вилучили диких та екзотичних тварин, вони перебувають на утриманні у столичному зоопарку.

Читайте також