Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Україна виграла битву за Харків": росіяни здають свої позиції

Ілюстративне фото

Біля Харкові росіяни покидають свої позиції через контратаки ЗСУ.

Про це інформує Громадське з покликанням на аналіз американського Інституту вивчення війни (ISW).

Упродовж кількох останніх днів окупанти не намагались утримувати власні позиції - в цей час українці контрнаступали.

«Схоже, Україна виграла битву за Харків. Українські війська перешкодили російським солдатам оточити, не кажучи вже про захоплення Харкова, а потім вигнали їх з-під міста, як це було під Києвом», — зазначили фахівці.

А ще експерти пишуть, що українські війська, ймовірно, спробують перекрити наземні комунікації росії з Ізюмом. При цьому бійці ЗСУ зірвали спробу росії перетнути річку Сіверський Донець для оточення Сєвєродонецька та Лисичанська, завдавши значних втрат російській армії.

За даними ISW, основними зусиллями окупантів, як і раніше, залишаються спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі та з півдня. Також російські війська відновили наступальні дії на Слов’янськ, але 13 травня не змогли просунутися.

Читати також

25.05.2022 Дівчинка з Чернігова продала свої коси за 3,5 тисячі гривень, щоб допомогти ЗСУ

“В Інтернеті я побачила, що дівчата обрізають волосся під каре і за це, взагалі, можна отримувати гроші. Я ж раніше цього не знала. Я вирішила поїхати до перукарні, обрізати волосся, продати та віддати гроші на ЗСУ”, — розповідає Кіра. “У нас є друзі, які служать в ЗСУ. Зараз вони під Луганськом, їх там близько 20 людей. Вони зараз збирають на рації, тепловізори”, — розповідають батьки.