Якщо ви звикли викидати шкірку кавуна, то робите це даремно. Адже з «одягу» соковитого плоду можна приготувати чудовий джем. Дощової осені й сніжної зими смачне варення зі шкірок кавуна нагадає про сонячне літо, забезпечить організм ударною порцією вітамінів С і В6. А оскільки ці корисні ласощі ще й нормалізують мікрофлору кишечника, їх рекомендують вживати у разі дисбактеріозу.
Словом, досить недооцінювати настільки корисний продукт! Швидко збираємо шкірки кавуна, вивчаємо простий рецепт і готуємо чудове варення.
Щоб створити це варення, вам знадобляться:
- шкірки кавуна (очищені) — 1 кг;
- цукор-пісок — 1 кг;
- вода — 2 скл.;
- лимон — 1 шт.;
- апельсин — 1 шт.
Покрокова інструкція
- Готуємо шкірки кавуна. Нам необхідна біла частина, що знаходиться між зеленим верхнім шаром і м’якоттю. Рівномірно чистимо шкірки від «зелені», проходимось по всій довжині часточок виделкою (акуратно проколюємо поверхню), ріжемо на невеликі брусочки або кубики.
- Бланшуємо підготовлені шкірки в окропі 10 хвилин. Потім зливаємо воду, відставляємо. Використовуємо емальований посуд або ємність з нержавіючої сталі. Помішувати варення слід дерев’яною ложкою.
- Переходимо до сиропу. У ємність наливаємо воду. Додаємо цукор. Ставимо на вогонь, постійно помішуючи. Чекаємо, доки цукор повністю розчиниться й сироп закипить.
- Тертушкою знімаємо цедру з цитрусових. Кладемо її в сироп.
- З м’якоттю цитрусових чинимо так:
- або вичавлюємо в сироп лише сік (тоді варення вийде світлішим);
- або перетираємо фрукти блендером. Якщо ми зміксуємо сироп з однорідною цитрусовою масою, смак варення буде більш насиченим, але в ньому можуть траплятися кісточки.
- Кілька хвилин проварюємо сироп з пюре/соком і цедрою. Потім додаємо в апельсиново-лимонну масу оброблені шкірки кавуна. Доводимо до кипіння, варимо 7 хвилин, постійно помішуючи. Знімаємо з плити. Даємо варенню повністю охолонути (можна залишити до ранку).
- Ставимо миску назад на вогонь. Чекаємо, доки джем закипить. Варимо ласощі на слабкому вогні 15 хвилин. Знову відставляємо варення. Повністю охолоджуємо.
- До останнього, третього, варіння готуємо стерилізовану тару. Варення зі шкірок кавуна ставимо на вогонь. Проварюємо, перемішуючи, щоб воно не прилипло до дна каструлі, протягом 10 хвилин. Розливаємо ласощі по банках, закручуємо. Коли ємності з варенням охолонуть, їх можна одразу ставити в місце зберігання. Якщо ви не збираєтеся відкладати дегустацію джему до настання холодів, після охолодження поставте його закритим у холодильник.