Рівне Медіа

Відомо, яку мінімальну ціну контрактного навчання встановило МОН

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Мінімальна ціна контрактного навчання діятиме для державних університетів та тих приватних, які отримуватимуть державне фінансування. Про це повідомляє Освіта.ua.

Згідно з рішенням уряду, з 1 вересня 2020 року для вступників на найбільш популярні спеціальності контрактне навчання коштуватиме не менш як 60% вартості, яку сплачує за бюджетні місця держава. Зміни не торкнуться студентів, які вже навчаються.

У Міносвіти зазначають, що вартість навчання буде корелюватись із доходами людей у кожному регіоні. Якщо ціна буде вища, ніж три середні офіційні заробітні плати у області, університети зможуть не підвищувати її.

«Держава оплачує навчання кращих студентів на бюджетних місцях за об’єктивними цінами, які дозволяють забезпечити якісну освіту. Середня оплата навчання на одного студента-бюджетника становить 43 тисячі гривень, а середня ціна за контракт – 16,5 тисяч гривень. Студенти-бюджетники та студенти-контрактники навчаються у спільних групах, тому університети просто компенсують нестачу коштів на студентів-контрактників за рахунок студентів-бюджетників. У результаті освіта кожного студента недофінансована, а виш не може створити оптимальні умови для навчання та роботи викладачів. Впровадження мінімальної ціни на контракт дозволить зробити плату за навчання відповідно до реальних витрат університету на підготовку студента та дозволить забезпечити якісне навчання для кожного студента»,– зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Мінімальна вартість навчання буде встановлена лише для 38 спеціальностей із 128-ми, які є найбільш популярними серед контрактників. Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів.

Читати також