Вилучили 650 кг бурштину: на Рівненщині СБУ попередила контрабанду "сонячного каміння"

Служба безпеки України у Рівненській області заблокувала діяльність злочинної групи. Організатори налагодили системний механізм незаконного видобутку бурштину у великих обсягах, його обробку та збут за кордон.

Оперативники спецслужби викрили «на гарячому» 16 старателів під час незаконного видобутку бурштину на землях державного фонду поблизу с. Новаки Вараського району. У них було вилучено 5 мотопомп кустарного виробництва, знаряддя, призначене для здійснення незаконного промислу, 4 автотранспортні засоби та бурштин-сирець.

У ході 24 обшуків за місцями проживання, підсобних приміщеннях і цехах незаконної обробки камінню правоохоронці вилучили:

  • майже 650 кг бурштину-сирцю різних фракцій;
  • 35 мотопомп кустарного виробництва;
  • інше знаряддя, призначене для незаконного видобутку янтаря;
  • чорнові записи щодо обсягів збуту бурштину і його вартості;
  • 3 одиниці вогнепальної зброї.

За оперативною інформацією, виявлений товар зловмисники планували контрабандою переправити до однієї з країн Східної Азії.

За попередніми даними слідства, до незаконного бізнесу причетні десять мешканців райцентру Сарни. Ділки нелегально видобували бурштин-сирець для реалізації на чорному ринку. Частину товару для перепродажу вони скуповували в інших учасників тіньового промислу.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 240-1 (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для притягнення правопорушників до відповідальності.

Блокування протиправної діяльності проводилось за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

Читайте також