Рівне Медіа

Як і куди сплачувати податок та подавати декларацію після продажу авто?

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що отриманий протягом звітного (податкового) року продавцем дохід від продажу іншим фізичним особам одного з об’єктів рухомого майна: легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда, не підлягає оподаткуванню.

У разі продажу протягом року двох чи більше об’єктів рухомого майна дохід, отриманий платником, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5% (ст. 167 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

При цьому слід зазначити, що якщо упродовж року фізична особа продавала інші транспортні засоби, зокрема вантажний автомобіль або транспортний засіб спеціалізованого призначення, то дохід від такого продажу підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5%, незалежно від кількості таких операцій з продажу впродовж року.

Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема від операцій продажу майна чи даруванні, при нотаріальному посвідченні договорів,  за якими був сплачений податок, відповідно до розділу IV Кодексу, відповідно ст. 179 ПКУ. У інших випадках платник податку, який при продажу транспортного засобу отримав дохід, що підлягає оподаткуванню, від іншої фізичної особи, зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції  за місцем реєстрації.

Головне управління ДПС у Рівненській області

 

Читати також