Як легко видалити іржу зі столових приладів та змусити їх знову блищати

Навряд чи є щось більш дратівливе і стійке, ніж іржа, особливо, якщо вона з'являється на предметах, якими ми користуємося кожен день. Як же позбутися від непривабливих рудих плям на столових приладах і змусити їх знову блищати?

Часом ми забуваємо або просто лінуємося насухо витирати посуд після того, як він був помитий. Але якщо на керамічні або скляні вироби це ніяк не впливає, то металеві вилки, ножі і ложки від подібної «недбалості» нерідко страждають, інформує Ukr.Media.

Коли вироби з металу сушаться на відкритому повітрі, вони довше залишаються мокрими, а це значить, що ймовірність корозії автоматично зростає і поява іржавого нальоту — тільки питання часу.

Вивести темні плями буває дуже нелегко, і багато хто вдається до спеціальних магазинних засобів, щоб усунути корозію на кухонному приладді. Однак не варто з цим поспішати, адже деякі домашні засоби здатні впоратися з іржею на столових приладах не гірше, а головне — безпечніше для здоров'я і дешевше.

Лимонна кислота

Візьміть велику склянку, наповніть її теплою водою, додайте туди порошок лимонної кислоти з розрахунку 60-80 г на 100 мл води і розмішайте до повного розчинення. Після цього занурте в отриманий розчин ножі або вилки так, щоб він покрив забруднені іржею ділянки, і залиште на 30-60 хвилин.

Потім дістаньте і добре потріть губкою проблемні місця. Завдяки тому, що лимонна кислота за цей час встигне розм'якшити наліт, іржа легко зійде з металу. В кінці промийте під проточною водою і ретельно просушіть рушником.

Кола

Фосфорна кислота, що міститься в колі, здатна практично розчиняти іржу. Помістіть прилади в підходящу ємність, залийте зверху необхідною кількістю коли і дайте постояти не менше 12 годин.

Після цього розпушену іржу можна буде легко прибрати щіткою або серветкою з мікрофібри і подальшим поліруванням алюмінієвою фольгою.

Сода + розпушувач

Змішайте обидва інгредієнти в співвідношенні 1:1 і з'єднайте з водою до утворення пасти. Отриману суміш за допомогою губки нанесіть на іржаву пляму і з зусиллям потріть. Потім вимийте столові прилади водою із засобом для посуду і висушіть, промокнувши кухонним рушником.

Читайте також