Як правильно зберігати буряки, щоб вони не в`яли і мали корисні властивості

Ілюстративне фото

Восени кожен городник вирішує, як краще зберегти буряк до весни. Щоб уникнути гниття або в'янення коренеплодів, потрібно дотримуватися певних правил при зборі врожаю і закладці його на зберігання, інформує Ukr.Media.

Підготовка коренеплодів до зберігання

Буряк — невибагливий овоч, який зберігає відмінні смакові і поживні якості до нового врожаю. На тривале зберігання слід закладати середньостиглі і пізньостиглі сорти, що дозрівають перед першими заморозками.

Досвідчені городники рекомендують викопувати коренеплоди після того, як бадилля засохне і пожовтіє. Перед закладкою на зберігання овочі необхідно підготувати:

  • очистити від землі;
  • відбракувати пошкоджені, некондиційні коренеплоди;
  • зрізати бадилля, залишивши не більше сантиметра біля основи;
  • добре просушити овочі на сонці або в сухому, провітрюваному приміщенні.

Відзначається, що збирати врожай краще в суху, теплу погоду. Викопувати коренеплоди рекомендується вилами, щоб не порушувати цілісність шкірки. Мити буряк перед закладкою на зимівлю не слід, достатньо вручну видалити грудки землі. Додатково можна обробити буряк слабким сольовим розчином, який стане хорошим захистом від шкідників.

Як зберегти буряк на зиму в погребі чи підвалі

Перед закладанням врожаю підлогу і стіни в погребі потрібно просушити, обробити хлорним вапном, перевірити вентиляцію і забезпечити вільний доступ повітря.

Оптимальна температура для коренеплодів — від 0 до + 2° С, вологість — не більше 80%. Буряк не любить сухого повітря. При низькій вологості коренеплоди всихають, в'януть, швидко втрачають вагу і смакові якості.

Для закладки коренеплодів рекомендується заздалегідь підготувати засіки, розташувавши їх на піддонах на рівні 10-15 см від підлоги. Найкраще урожай зберігається в ящиках або коробках з вентиляційними отворами.

Способи зберігання

  • В піску. У дерев'яні ящики буряк потрібно укласти на піщаний шар, присипаючи зверху сумішшю з солі і піску.
  • Альтернативний варіант — зберігання в ящиках, пластикових контейнерах, заповнених торфом, тирсою або золою.
  • На картоплі. Можна розсипати буряк поверх картопляних запасів. Шкоди від такого способу зберігання не буде, бо картопля забезпечує необхідний рівень вологості.
  • В мішках. У великі мішки об'ємом до 40 кг слід викласти сухі бульби і розмістити їх в погребі. Важлива умова — не зав'язувати горловину, щоб залишався доступ повітря до коренеплодів.
  • У глині. Це старовинний екологічний спосіб зберігання овочів. Суху глину розводять водою до стану густої сметани. Коренеплоди умочують в цей розчин, просушують і відправляють на зберігання. При такому способі буряк зберігається довго, не гниє і захищена від атак шкідників.

Як зберегти буряк у квартирі до весни

Якщо льоху у вас немає, буряк можна зберігати і вдома. Для цієї мети багато хто використовує утеплений балкон. Урожай потрібно розмістити в дерев'яних або пластикових ящиках з піском, тирсою або сіллю. Взимку необхідно стежити, щоб температура в зоні зберігання не опускалася нижче нуля.

Коренеплоди також добре зберігаються в коморах, шафах та інших підсобних приміщеннях. Головне — забезпечити постійний приплив повітря, розміщувати подалі від систем опалення та яскравого світла.

Якщо урожай буряка невеликий, його цілком можна зберігати в холодильнику в поліетиленових пакетах, загорнувши кожен коренеплід в папір, фольгу. Таким чином вони зберігають свіжість протягом 1-1,5 місяця.

Збільшити тривалість зберігання можна і шляхом заморожування. Коренеплоди миють, чистять, нарізають кубиками або натирають на тертці. Потім розкладають в пакети або пластикові контейнери і відправляють в морозилку.

Заморожений буряк зберігає смакові і корисні вітамінні властивості протягом восьми місяців. До того ж готові напівфабрикати зручно використовувати при приготуванні супів або гарнірів. Досить розморозити і додати в улюблені страви.

Читайте також