Розсольник – класична страва, яку полюбляють у багатьох країнах. Це доволі проста у приготуванні страва, яка не потребує великої кількості інгредієнтів. Основне тут – квашені огірки та розсіл від них. Вони надають супові кислинки та цікавого смаку. Втім, приготувати, здавалося б таку просту страву, не так легко. Розсольник стає значно смачнішим, коли знаєте різні нюанси його приготування.
Отож, класичний рецепт розсольнику виглядає так:
- Картопля.
- М'ясо. Це може бути курятина, качка, яловичина, свинина тощо.
- Крупа. Найбільш поширений варіант – перлова. Також можна замінити її на рис або ячну.
- Мариновані огірки та розсіл. Можна використати вже готову заправку з магазину.
- Вода.
- Свіжа зелень.
- Спеції за смаком.
- Сметана.
Огірки варто додати у суп після того, як картопля та м'ясо будуть готові. Через хвилин 15 довести страву до смаку спеціями та розсолом. Готуючи розсольник, потрібно контролювати густоту супу, аби він не перетворився у кашу.
Довершити смак цього супу рекомендують ложкою сметани та свіжою зеленню. Таким чином смак страви відкриється більш ароматно та довершено.
Поради щодо приготування смачного розсольнику
Неважливо, чи ви готуєте цю запашну страву вперше, чи вже вдесяте, є певні хитрощі, які зроблять розсольник більш запашним та смачним. Ось деякі з них:
- Солоні огірки, які мають тонку шкірку та дрібне насіння, можна класти нечищеними;
- Щоб покращити смак супу, перлову крупу не обов’язково варити. Її достатньо буде пропасерувати на олії.
- Якщо ви чи ваші рідні люблять більш гострий розсольник, можна додати кип’ячений проціджений огірковий розсіл.
- Найкращим варіантом будуть все ж квашені огірки, а не мариновані. Адже саме кислота, отримана у процесі природнього бродіння, робить страву такою насиченою смаком.
- У розсольник обов’язково має бути додана крупа. У класичному варіанті це перлова у поєднанні з яловичиною. Якщо ж ви обираєте курку, то краще взяти і рис. А от із качиним чи гусячим м’ясом ідеально поєднується ячна крупа.
- Для вегетаріанського варіанту розсольнику м'ясо можна замінити на гриби.
- Не солити. За рахунок розсолу та огірків страва і так буде солоною. Тож аби не зіпсувати смак, краще додатково сіль не давати.
Дуже важливий момент у процесі приготування розсольнику – дати йому настоятись. Після того, як страва готова, залиште його хоча би на годину, в ідеалі – до наступного дня. Ця страва, як і борщ, стає значно смачнішою, коли всі інгредієнти поєднаються один одним. Річ у тім, що споживаючи розсольник відразу після приготування, його смак виявиться більш різким, а через деякий час він буде більш однорідним та м’яким.