Як у часи Голодомору: жителі Маріуполя полюють на голубів через нестачу їжі — міськрада

В окупованому Маріуполі місцеві жителі змушені полювати на голубів, бо їм не вистачає харчів. 

Про це йдеться у Telegram-каналі Маріупольської міської ради. Пастки на голубів Маріупольці встановлюють із підручних матеріалів.

"Аби вижити, маріупольці почали встановлювати пастки для голубів. Так само люди робили під час голодомору 1932-1933 років. Зокрема, такі пастки з‘явилися поблизу 17 МКР. Птахів, яких колись жителі підгодовували біля драмтеатру, стали вживати в їжу", – повідомляють у міськраді.

 

Жителям міста бракує не лише їжі, а й питної води.

"Це знущання з людей, які до війни жили повноцінним життям – не знали що таке голод чи нестача питної води.  Ці жахливі речі відбуваються у 21 сторіччі, у серці Європи, на очах усього світу", – заявив мер Вадим Бойченко.

Через вживання м'яса голуба можна захворіти на: 

  • гістоплазмоз; 
  • енцефаліт;
  • орнітоз;
  • сальмонельоз; 
  • токсоплазмоз та інші небезпечні хвороби. 

Оскільки в Маріуполі немає лікарень, де люди могли б отримати повноцінну медичну допомогу, ці хвороби можуть призвести навіть до летальних випадків.

Як зазначає директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Олександр Лазаренко, вживання м'яса вуличних птахів є небезпечним, оскільки воно може бути інфікованим, передає "Українська правда". Найбільшу небезпеку це несе для дітей та людей похилого віку.

Читайте також