З серпом над горлом та замком на пальці ноги: у Польщі знайшли останки середньовічної "вампірки"

Сучасники покійниці вжили незвичайних заходів, щоб перешкодити їй повернутися у світ живих. 

За словами керівника групи професора Даріуша Поліньскі з Університету Миколи Коперника, серп біля горла жінки розмістили в надії, що якщо покійниця вирішить повернутися зі світу мертвих, знаряддя переріже їй горло.

Замок на пальці ноги має менш утилітарне значення — за словами Полінськи, він символізує неможливість повернутися до життя.

Також дослідник звернув увагу на те, що на голові покійниці був шовковий чепець, що говорить про її високе походження.

Археолог пояснив, що у Середньовіччі (поховання датується XVII століттям) багато хто вірив у нечисть, часом приписуючи своїм сучасникам вампіризм, вурдалацтво та інші погані нахили.

Вважалося, що нечисть без проблем може повстати з могили після смерті, тому поховання проводилося з винятковими запобіжними заходами.

Серп біля горла та замок на нозі — не єдині з них. Іноді, каже, Поліньські, люди ховали земляків, які викликали підозри, спотворюючи труп до невпізнання, спалюючи його або ламаючи кістки. На околицях П'єна знаходили і пробиті металевими прутами черепи.

Також практикувалося поховання покійного обличчям униз. Жителі тієї епохи вірили, що гіпотетична погань не здогадається перевернутися і вгризатиметься в землю нескінченно в спробах вибратися.

За матеріалами НВ

Читайте також