Правильний догляд за малиною восени: підготовка до зими

Після настання календарної осені у дачників з'являється безліч турбот. Насамперед необхідно встигнути підготувати рослини до зими, інформує Ukr.Media.

Малина не є винятком і вимагає правильного догляду.

Навіщо обрізати малину

Підготовка включає обрізку.

До основних причин обрізки відносять:

  • Садівники повинні позбавитися пагонів, які вже не будуть плодоносити. Насамперед потрібно обрізати старі та хворі паростки.
  • Збільшення врожаю наступного сезону. Після обрізки залишаться лише сильні пагони, тому на них буде багато ягід малини.
  • Проріджування забезпечить великі ягоди наступного сезону. Рослина не витрачатиме сили на слабкі пагони, що допоможе сформувати великі ягоди наступного сезону.

Обрізка малини — це важливий етап, але важливо не запізнитися з її проведенням. Цю процедуру зазвичай здійснюють наприкінці вересня.

Процес підготовки малини до зими

Догляд за малиною восени вважається обов'язковим, оскільки вже наступного сезону можна залишитися без ягід.

Підготовка складається з кількох важливих етапів:

  1. Спочатку необхідно позбутися старих пагонів. Їх зрізають під корінь, тому що навіть невеликі пеньки дають нові пагони.
  2. Вкоротіть верхівки гілок на 10-20 сантиметрів.
  3. Між кущами необхідно витримувати певну відстань. Без проріджування малини не обходиться жодна підготовка до зими. Фахівці стверджують, що між сусідніми кущами має бути щонайменше 60 сантиметрів.
  4. Очищення поверхні малинника. Все опале листя потрібно зібрати в одну купу і спалити. Це пов'язано з тим, що воно може бути схильне до хвороб і шкідників.
  5. Видаліть з пагонів листя, що залишилося. Це потрібно робити обережно, тому що можна пошкодити бруньки.
  6. У холодних регіонах необхідно зв'язати та пригнути кущі. Це обов'язковий етап, тому що пагони просто замерзнуть.

Це основні етапи, які мають виконати садівники у процесі підготовки малини до зими. Якщо все зробили правильно, то вже наступного сезону можна отримати добрий урожай малини.

Мульчування малинника

Дачникам потрібно буде спорудити загородження для снігу. Їхнє основне завдання полягає в тому, щоб створити оптимальні умови, які перешкоджатимуть його видуванню.

Поверхню малинника також рекомендується покрити шаром гною. Оптимальна товщина цього шару повинна становити щонайменше 10 сантиметрів. Цього цілком достатньо, щоб коріння не промерзло.

Особливості підготовки ремонтантних сортів

До характерної риси цих сортів малини відносять те, що збирати врожай можна до настання холодів, тому не потрібно поспішати з обрізанням. Його зазвичай здійснюють у листопаді. Якщо виконати обрізання дуже рано, то пагони починають рости і замерзають після настання холодів.

При належній обробці на кущах малини сформується велика кількість зав'язей. У процесі осінньої обрізки ремонтантних сортів потрібно позбавитися всіх пагонів. Їх рекомендується зрізати біля самого ґрунту. Якщо цього не зробити, то з пеньків можуть почати з'являтися нові пагони.

Читайте також