7 помилок садівників восени: поради, як їх уникнути

Осінь це пора збору врожаю та підготовки городу та саду до наступного року. Саме восени нам хочеться швидше закінчити всі роботи в саду і на городі, зібрати врожай, дати грунту відпочити, підживити його, а весною почати новий сезон посіву насіння. Але для всього свій час, основною помилкою садівників є поспіх завершення сезону. 

  • Перша помилка усі садівників - припинення прополювання грядок. 

Слід пам'ятати, що навіть після збору врожаю варто прополювати грядки. Чому? У бур’янів саме восени дозріває насіння, яке вітер розвіює по всій ділянці. Саме весною насіння проросте і боротьба з бур’янами буде тривати наступний цілий сезон.

Порада! Найкращим виходом з цієї ситуації буде посіяти сидерати. 

  • Несвоєчасна обрізка багаторічних рослин на квітнику.

Якщо ви хочете, щоб багаторічні рослини (квіти, туї, дерева, кущі) весною були акуратними та гарно виглядали їх потрібно підстригати восени. На квітнику потрібно видаляти надземну частину, але це стосується тих рослин, які весною починають проростати з кореня.

  • Невчасна обрізка кущів.

Обрізка стимулює ріст нових пагонів, тому час для обрізки є дуже вадливий. Рання осіння обрізка змушує кущ екстрено оновитися, а не на підготовку до зими. Щоб цього несталося, слід правильно визначити час обрізки. Обрізайте рослини після закінчення сокоруху, коли з рослини опаде листя, а на вулиці ще не буде сильних морозів.

  • Санітарна та формуюча обрізка дерев та кущів восени.

Восени не потрібно робити санітарну і формуючу обрізку. Санітарна обрізка полягає у видаленні всіх поламаних, хворих, сухих гілок.

А формуючу обрізку краще робити весною, адже вона призначена для підтримки гарної форми куща і посилення росту бічних пагонів.

Увага! Дозволяється формуюча обрізка і восени тільки для тих плодово-ягідних дерев та кущів, які цвітуть і плодоносять в літку.

  • Залишення опалого листя, гнилих та хворих плодів.

Залишивши гнилі та хворі плоди (помідори, яблука, груші) на грядках ви помилково вважаєте, що вони стануть добривом в наступному році. Вони стануть лише центром розповсюдження хвороб на грунті, що в свою чергу призведе до захворювання (гниття...) овочів.

Не збір листя чи залишення куп фруктів та овочів в саду, це дуже поширена помилка садівників. Адже в купах листя зимують комахи - шкідники та інші шкідники такі, як щурі, польові миші, капустянки, спори грибків.

Шкідники вилізуть після зимового сну дуже голодними і поїдять цибулини, а також оселяться на вашій ділянці і будуть під'їдати молоді коренеплоди. Тому опале листя, хворі гілки (спалюють) і зіпсовані фрукти та овочі потрібно виносити за межі ділянки.

  • Не посіяти квіти ранньою весною.

Щоб пробудження весни після зимового сну було яскравим та різнокольоровим, посадіть цибули квітів: тюльпанів, крокусів, нарцисів, мускарів, гіацинтів. Якщо ви хочете, щоб ваші клумби стали ошатними вже в березні-квітні, подбати про це варто якраз восени. Цибулинам перших весняних квітів потрібна тривала зимівля в грунті.

  • Не посіяли зелень під зиму.

Щоб отримати ранній врожай зелені, саме восени потрібно про це подбати. Деякі культури (шпинат, салат латук, редис, петрушку) добре посіяти під зиму, щоб навесні отримати ранній врожай. Посіви прикрийте агро-тканиною.

Пам'ятайте, що восени вашому саду і городу потрібне ретельне прибирання.

Читайте також