Ідеальний час для обрізки полуниці — закінчення її плодоношення. Тобто друга половина літа (ми зараз говоримо про звичайну полуницю, не ремонтантну). Обрізка необхідна для омолодження кущиків, їх очищення від зараженого та пошкодженого листя, інформує Ukr.Media.
Але що робити, якщо влітку з якихось причин обрізка не була зроблена? Чи можна зараз це зробити, зрозуміло, без шкоди для полуниці та майбутнього врожаю? Або як найрозумніше вчинити?
Багато садівників дотримуються наступної думки: обрізати полуницю у жовтні вже пізно. Якщо зачепити листя зараз, можна лише нашкодити рослинам. Після обрізки полуниця має встигнути наростити зелень, накопичити живлення для зимівлі, оговтатися від стресу, сформувати бруньки для наступного року. На ці процеси у рослини йде 1-2 місяці. А тому якщо провести обрізку зараз, коли перші заморозки, як то кажуть, вже на носі, полуниця просто не встигне оговтатися. Тим більше, якщо вони прийдуть перш, ніж випаде перший сніг (що швидше за все і відбудеться). Крім того, буде видалена частина закладених квіткових бруньок, а значить урожай буде пізнішим і мізернішим.
Якщо ви обріжете кущики зараз, ця зима може бути для лисих кущиків останньою. Тому городники настійно рекомендують вже не чіпати рослини. Жодної катастрофи в тому, що вони переживуть зиму густими та пишними немає. Катастрофа може статися, якщо ви їх обріжете, і нагрянуть заморозки. А так полуниця спокійно перезимує, а навесні ви вже проведете санітарну стрижку: приберете всі сухі, пошкоджені та хворі пагони. Весняна обрізка для полуниці навіть краща, ніж осіння: вона менш травмонебезпечна і ризикована.
Якщо ви переживаєте про те, що полуницю "з'їдять" грибки та хвороби, то скористайтеся фунгіцидами та дезінфекторами. Зовсім не обов'язково брати їдку хімію, можна використовувати фітоспорин, фітолавін, триходерму, марганцівку. Але дивіться на температуру їх використання: за +5 градусів багато препаратів вже не працюють.