Чи можна садити хризантеми пізньої осені

Садимо, але такого ефектного куща виростити не вдається, а в гіршому випадку рослина і зовсім гине і навесні не подає ознак життя, інформує Ukr.Media.

Вирощування хризантем-справа не дуже складна, але скоріше копітка, вимагає бажання.

Поради досвідченого квітникаря:

1. Найперше, що потрібно знати: купивши восени квітучу хризантему, не висаджуйте її у відкритий грунт, навіть якщо це зимостійкий сорт, все одно рослина не встигне як слід вкоренитися і замерзне.

2. Постарайтеся з'ясувати у продавця, в який грунт хризантема посаджена. Якщо це звичайна поживна грунтосуміш, залиште рослину як є, без пересадки. Якщо в горщику торф, бажано відразу пересадити. Можна скласти таку суміш: 2 частини дернової землі, 1 - перегною і 1 - піску. Попередньо грунт бажано пролити гарячою водою. Потім почекайте, поки грунт просохне, і пересадіть хризантему.
Пересадити квітку бажано і в тому випадку, якщо горщик, в якому її продали дуже маленький. Новий горщик повинен бути на 3-4 см більше. З урахуванням того, що коренева поверхня у хризантем не заглиблена, ємність для пересадки повинна бути скоріше широкою, ніж глибокою, і з хорошим дренажем.

Ну а якщо і зовсім купили хризантему без горщика, то тим більше треба відразу посадити її у відповідну ємність.

3. В догляді хризантеми невимогливі. Потрібно тримати землю в горщиках постійно вологою, але і не заливати рослину, тому що коріння можуть загнити. При поливі воду на листя лити не можна, так як можуть виникнути грибкові захворювання. Якщо на рослині почне з'являтися сухе або жовте листя його необхідно обривати.

Відцвілі бутони теж бажано обривати для більшої декоративності рослини і для більш тривалого цвітіння.

Під час цвітіння бажано хоча б раз на місяць підживлювати хризантему фосфорно-калійними або універсальними добривами. У відповідь вона віддячить вам більш яскравим і пишним цвітінням. Вносити добрива потрібно після поливу простою водою.

Якщо морози настануть, а ваша красуня ще стоїть вся в квітах, внесіть її в будинок або на теплу терасу і насолоджуйтеся її пізнім цвітінням Після цвітіння обріжте.

Після цвітіння обріжте хризантему на рівні 10-15 см від рівня грунту, горщик з квіткою загорніть в папір або щільну тканину, особливо зверху, щоб вона взимку не давала паростків і поставте на зимівлю в холодне місце з температурою близько 3 градусів. Це може бути підвал або льох. Взимку її потрібно утримувати в сухому стані, не поливаючи.

4. Навесні в травні, коли пройдуть заморозки, можна висадити хризантему у відкритий грунт. При цьому великий кущ треба розділити на кілька частин.

5. Восени хризантеми можна вже не викопувати, а попередньо обрізавши стебла, укрити на зиму хмизом або опалим листям.

Читайте також