Як довго зберігатиметься часник, залежить від того, чи правильно його доглядали під час росту, як його прибрали і висушили.
Є ще одна деталь, яку упускають з поля зору городники - обрізання висохлого пір'я і корінців. Дачники з досвідом назвали три хитрих способи обрізки та головні помилки.
Про обрізання та помилки
Не можна поспішати обрізати поросль часнику, а все тому, що головки рослини продовжують накопичувати поживні речовини і вагу навіть після збирання, тобто під час сушіння.
Харчування надходить від невисохлого бадилля.
Крім того, рання обрізка позначиться на стані лусочок, зубчиків і продовжить термін сушіння.
Тому городники з досвідом рекомендують не поспішати з обрізанням як мінімум до другої половини вересня.
Що буде якщо взагалі не обрізати листя
Нічого страшного не станеться. Головки добре зберігатимуться не тільки осінь і зиму, але навіть всю весну.
Єдина незручність - доведеться зберігати зайве сміття.
А тепер хитрощі
По-перше, після збирання часник залишати на відкритому сонці надовго не можна, достатньо двох годин, інакше він просто «звариться» на спеку.
Висохнуть і листя і голівки, а заразом скоротиться термін зберігання врожаю. Тому сушать те, що накопали під навісом або в приміщенні, що провітрюється.
По-друге, обрізаючи бадилля, залишайте 10-15 см стебла, або не коротше 5 см. Обрізані головки будуть не такими соковитими.
По-третє, коріння городники бережуть. Обрізавши їх, а разом із ними донце часнику, можна спровокувати зараження врожаю гниллю.
Коріння видаляють при обрізанні стебла, залишаючи короткі відростки до 0,5 див.
Залишати коріння більше 2-3 місяців теж не можна, інакше голівка рано проросте.