Чи варто косити бадилля картоплі і коли це робити: поради

Чи варто косити бадилля картоплі: питання, яке стоїть на слуху у багатьох людей перед збиранням врожаю бульб. Особливо це цікавить тих, хто займається вирощуванням цього овочу самостійно вперше. Коли і як, і, взагалі, чи треба краще за все знають досвідчені городники, за допомогою до яких краще за все звернутися, інформує Ukr.Media.

Косити бадилля картоплі чи ні, на думку фахівців

Пишне картоплиння багато фермерів сприймають, як символ багатого врожаю картоплі великого розміру. Але коли рослина починає цвісти відбувається прискорення росту плодів, і занадто густе бадилля може перешкоджати розвитку бульб, витягуючи із землі всі поживні речовини. Тому багато городників за те, щоб картоплю «косити».

Ще своєчасний зріз (через місяць після цвітіння) зеленої маси картоплі потрібен для того, щоб плоди були якісними, і мали здатність зберігатися довше. Наявність бадилля не дозволяє картоплинам міцніти. У молодої картоплі дуже тонка шкірка і тому такі бульби дуже погано піддаються транспортуванню і швидко псуються.

Основні причини, слідуючи яким косити бадилля картоплі треба обов'язково

Всі, хто вирішив правильно «подбати» про гарний урожай картоплі, повинні знати:

 • якщо скосити бадилля, можна зменшити ризик захворювання бульб на фітофтороз;
 • з бадиллям рослині важче «думати» про кореневу частину, бо корисними речовинами харчується і наземна частина;
 • без гички всі вітаміни затримуються в бульбах;
 • якщо скосити бадилля картоплі, не треба буде переживати про нерівномірне дозрівання врожаю;
 • без гички шкірка бульб швидше ущільнюється;
 • при скошуванні необхідно залишати невеликі «хвостики», щоб при зборі врожаю було легше орієнтуватися, де знаходиться центр куща, а це дозволить не нашкодити плодам;
 • дуже важливо не копати картоплю відразу ж після зрізання зеленої маси, кілька днів потрібні для того, щоб бульби зміцніли.

Знаючи всі тонкощі зрізу картоплиння, не залишиться жодного сумніву, що зроблено щось не так, як треба і урожай, в такому разі обов'язково порадує.

Коли найправильніше косити картоплиння

Найкраще робити зріз зеленого листя картоплі перед збором врожаю. Точніше визначитися можна тоді, коли відомий сорт овочу: ті, які швидше за всіх дозрівають (ранньостиглі) можна копати в останні дні серпня, пізніші — на початку осінньої пори. До того ж, не всі городники дотримуються думки, що після цвітіння бадилля варто косити.

Тому треба ознайомитися з «золотою серединою» цього питання:

 • здорову зелену масу рекомендовано косити десь за тиждень або 10 днів до збору врожаю картоплі;
 • зріз гички необхідно робити після пожовтіння 70% наземної частини овочів;
 • раніше, ніж через місяць після того, як картопля почала цвісти косити бадилля не можна;
 • якщо йдеться про пізні сорти картоплі, то тут необхідно брати за орієнтир перші заморозки і зрізати бадилля за 3 тижні до їх появи;
 • ті кущі, які посаджені, як посівний матеріал (такі бульби не мають бути великого розміру), можна косити через 3 тижні після появи квіток.

Цими порадами не треба нехтувати, адже від них залежить якість і кількість майбутнього врожаю картоплі. Ще варто знати про те, що зрізаним бадиллям у жодному разі не можна годувати худобу. У ній міститься речовина, яка може сприяти серйозному отруєнню.

Читайте також