Чим можна підживити виноград восени перед тим, як його обрізати та укрити

Цю популярну культуру удобрюють восени, починаючи з третього року життя.

Після збору врожаю необхідно внести у ґрунт поживні елементи, які рослина витратила протягом сезону. Добрива для осіннього підживлення винограду обов'язково повинні складатися з фосфору і калію. І добре, якщо в них також будуть міститися магній та цинк. Усі ці елементи зміцнюють імунітет рослини та допомагають витримати холоди та морози. Крім того, осіння підгодівля винограду на зиму проводиться за допомогою органіки: перепрілого компосту, перегною (але не свіжого!) або курячого посліду.

Мінеральні добрива для винограду

У кінці жовтня — на початку листопада у ґрунт вносять калій і фосфор. Гранульовані добрива розсипають по поверхні землі, після чого проводять глибоке перекопування і полив. Або ж просто поливають ґрунт у пристовбурових колах рідкими розчинами поживних елементів.

Деякі садівники рекомендують навколо куща на відстані 45-50 см від стовбура викопати канаву завглибшки 30 см і туди заливати розчин добрив. Тоді коренева система рослини краще поглинає поживні речовини.

Фосфорні та калійні добрива для винограду добре поєднуються, тому нерідко їх застосовують одночасно. Наприклад, у 10 л води розводять 20-25 г суперфосфату і 10 г калійної солі або 25 г сірчанокислого калію. Одержаний розчин витрачають на 1 кв. м виноградника. У це ж добриво можна додати 1 г борної кислоти та 2 г сірчанокислого цинку.

Осіннє підживлення винограду попелом

Якщо ґрунт за сезон не збіднів, то його достатньо "нагодувати" деревним попелом, який просто закладають у ґрунт під час осіннього перекопування. Також попіл можна використовувати у вигляді розчину: у 10 л води розводять 300 г попелу та виливають під кожен кущ.

У цьому натуральному добриві у доступній для рослин формі містяться фосфор, кальцій, калій, натрій і магній. А ще зола нейтралізує кислотність ґрунту і робить городні культури непривабливими для комах.

Завершальний етап — мульчування

Щоб внесені мінерали не вимилися з ґрунту під час затяжних осінніх дощів, виноград мульчують хвоєю, скошеною травою або гноєм, компостом. Крім того, шар мульчі захистить коріння рослини від холодів і морозів.

Тепер ви знаєте, чим краще підгодовувати виноград восени. Але врахуйте: на рихлому родючому ґрунті досить робити це раз на 3 роки, на супіщаних ґрунтах добрива вносять кожні 2 роки, а якщо виноградник розташований на піску, то такі осінні підживлення рослин проводять щорічно.

Читайте також