Чим обприскати і підживити томати в другій половині літа: поради для гарного врожаю

Влітку молоді томати особливо потребують захисту від хвороб і шкідників. Не зайвим буде і проведення позакореневих підживлень, які дозволять сформуватися міцним зав'язям і плодам, зроблять рослини більш витривалими.

Фітофтороз, суха або бура плямистість, розтріскування, різноманітні гнилі — одні з найбільш частих і небезпечних захворювань, які гублять урожай томатів. Павутинний кліщ, білокрилка та інші шкідники також здатні завдати непоправної шкоди вашим посадкам. Впоратися з цими проблемами допоможе профілактичне і лікувальне обприскування помідорів.

Чим обприскати томати від хвороб і шкідників у липні

У липні більшість сортів помідорів активно плодоносять, а отже, захищати рослини за допомогою хімічних препаратів стає дедалі важче. Але існує чимало народних засобів, які стануть надійною профілактикою від поширених захворювань томатів.

Наприклад, обприскування молочною сироваткою створює на листі тонку плівку, що не дає розмножуватися шкідливим мікроорганізмам. Для приготування розчину візьміть 1 л сироватки (рідини, що залишилася після скисання молока або кефіру) і змішайте з 3 л води. Обробку проводьте 2-3 рази протягом місяця. Якщо рослини висаджені у відкритий ґрунт, то процедуру обприскування варто повторити після дощу.

У третій декаді липня починайте обприскування препаратами, які містять мідь, щоб запобігти появі фітофтори та бурої плямистості. Добре зарекомендували себе 1%-вий розчин бордоської рідини і наступні препарати: Оксихом, Бар'єр, Абіга-Пік та ін.

Якщо ви виявили кілька уражених фітофторозом листочків, негайно видаліть їх і спаліть. Це дозволить зупинити епідемію.

Що стосується шкідників, у липні не втрачають активності капустянка, дротянка і підгризаюча совка. Тому регулярно оглядайте рослини, ловіть виявлених комах за допомогою приманок або обробляйте ґрунт інсектицидами (Землином, Медветоксом, Террадоксом або Почином). Від совки допоможе обприскування томатів препаратами Алатар, Батрайдер або БіоКілл.

Чим підживити томати у липні

Перші помідори вже з'явилися на столі і порадували своїм смаком! Щоб рослини продовжували плодоносити і давали великий урожай, на допомогу прийде та ж сама молочна сироватка. Розчиніть 2 л сироватки у 10 л води і додайте поживні інгредієнти:

  • 2 ст. л. деревної золи;
  • 10 крапель йоду.

На одну рослину знадобиться 0,5 л готової суміші.

Якщо листя почало скручуватися, а на плодах з'явилися плями, швидше за все рослині не вистачає кальцію. Підгодуйте кущі кальцієвою селітрою з розрахунку 2 г на 1 л води — і ваш урожай може бути врятованим!

Далі 2 рази на місяць томати потребують комплексних мінеральних підгодівель. Для цього розведіть 1-2 ст. л. нітроамофоски у 10 л теплої води і обприскайте рослини. Варто додати у розчин і деревну золу (1-2 склянки).

Томати у теплиці і відкритому ґрунті потребують регулярного обприскування. Завдяки нашим порадам ви зможете спланувати роботи щодо догляду за ними на кілька тижнів вперед.

Читайте також