Чим підживити часник в червні, щоб він не жовтів, не сох і виріс розміром із кулак

Перший елемент, якого часник дуже потребує навесні, є азот. Це будівельний матеріал для надземної частини. Α якщо культура не встигне сформувати багату зелену масу, чекати гарного врожаю не варто, інформує Ukr.Media.

Β якості добрива рекомендується використовувати комбіновану суміш препаратів — це аміачна селітра і сульфат магнію. Перший засіб містить азот у легкодоступній для часнику формі. Добриво допомагає швидше піти в ріст надземній частині і попереджає пожовтіння та всихання листя.

Другий вид добрива містить магній і сірку. Перший елемент сприяє кращому засвоєнню фосфору з ґрунту, а саме цей компонент відповідає за укорінення. Α ось сірка допомагає краще засвоїтися азоту.

Підживлення з препаратів готується за такою схемою:

  • аміачна селітра — 1 ст. л.;
  • сульфат магнію — 1 ст. л.;
  • тепла вода — 10 л.

Усі компоненти ретельно розводимо, до повного розчинення кристаликів. Перед застосуванням обов'язково проливаємо нашу грядку звичайною водою.

Замість мінерального підживлення можна використовувати нашатирний спирт (аміак). Він виступає джерелом азоту для часнику. На відро води використовуємо 2 ст. л. нашатирю. Застосовуємо відразу ж після приготування, оскільки аміак має властивість швидко випаровуватися.

Застосування цього препарату добре і тим, що є хорошою профілактикою шкідників. Тож для противників мінеральних добрив, підживлення аміаком є найкращим варіантом.

Другий раз часник потрібно удобрювати вже в червні зольним розчином. Він багатий на калій і фосфор. Перший елемент потрібен для формування і наливу цибулин, другий для розвитку кореневої системи. Адже без хорошого коріння рослина просто-напросто не зможе засвоїти поживні елементи з ґрунту повною мірою.

На 10 літрів води беремо склянку попелу, гарненько розводимо і проливаємо нашу грядку. Витрата приблизно така: 5 л на кв. м.

Крім підживлення часник потребує й інших агротехнічних заходів. Культура вимоглива до розпушування. Це допомагає поліпшити аерацію ґрунту і поглинання поживних елементів з водою.

Для отримання великих головок у часнику обов'язково потрібно виламувати стрілки. В іншому разі рослини пустять усі сили на формування насіннєвої коробочки, a не цибулин.

Читайте також