Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Чим підживити черешні та вишні в листопаді: поради

Підживлення вишні та черешні проводиться однаковими добривами, в одні і ті ж періоди. Для підживлення застосовують органічні підгодівлі і агрохімікати.

Розглянемо найбільш вживані добрива:

 • сечовина;
 • суперфосфат;
 • калійні добрива;
 • аміачна селітра;
 • компост;
 • сидерати;
 • попіл;
 • вапно;
 • доломіт.


Зверніть увагу! Перші два роки після вкорінення молодого дерева в ямку підгодівлю не проводять.

Добрива вносять двома способами:

 • зрошення під корінь;
 • зрошення крони і стовбура.

Полив дерева проводять по пристовбурному колі. На одне молоде деревце йде до трьох літрів води, для дорослої вишні буде потрібно не менше шести відер. Після рясного поливу вносять підгодівлю. При використанні сухих агрохімікатів гранули неглибоко закладають в грунт вилами або граблями (лопата в цих випадках не використовується).

Обприскування розчинами починають проводити через 2 роки після посадки саджанця. При обробці деревця ретельно змочують листя, стовбур і прикореневій круг. Зрошення проводять спеціальним обприскувачем.

Волога для улюблениці

Осінній полив вкрай важливий. Зазвичай осені балують нас дощами. Але бувають і виключення. Тому контролюйте сухість землі в саду. У період підготовки до зимівлі черешні необхідно до 10 відер води. Це за умови посушливе літо і бідної на дощі осені. Полив обов’язково необхідний на супіщаних або лісових ґрунтах. На низинних не варто перевантажувати свою улюбленицю надмірної вологою. Це не призведе ні до чого хорошого. Мульчування краще проводити після рясного поливу, якщо ви порахували, що вашому дереву такий необхідний. Так ви максимально зможете зберегти вологу близько коренів.

Органічні добавки

Органіка не тільки збагачує родючий шар поживними компонентами, а й добре його структурує: робить пухким і повітропроникним. Компост і попіл застосовуються як джерело азоту, фосфору і калію.

Компост рясно насичує землю поживними компонентами. Компостну купу формують з торфу, кухонних харчових відходів, курячого / коров’ячого посліду. Також компостну купу поливають розчином селітри, суперфосфату і карбаміду. Компост зріє 3-4 місяці, і на підгодівлю молодого саджанця йде до 5 кг готової маси. Для дорослої вишні необхідно 30 кг компостній маси.

Попіл є джерелом фосфору і калію, необхідних для вишні. Також в порошку містяться і інші корисні мікроелементи: цинк, залізо, сірка, кальцій і магній. Попелом удобрюють рослини весь вегетативний сезон, а при підготовці до зими попіл є незамінним компонентом.

Вапно необхідна не тільки для побілки стовбурів, але і для ощелачивания землі. Вишні не люблять закислення грунт, тому його необхідно регулярно понижати вапном. Також в вапна міститься достатній відсоток кальцію, який зміцнює кореневу систему і підвищує імунітет рослин. Цими ж якостями володіє і доломіт.

Сидерати – швидкий і легкий спосіб збагатити землю необхідними мікроелементами. Для цього в пристовбурних кіл висаджують рослини, потім стебла висотою 15 см просто прикопують в землю. Можна виростити сидерати і на грядці, а потім скасують і закопати в пристовбурні кола. Розкладаючись, сидерати віддають грунті всі необхідні речовини (особливо азот).

Неорганічні добавки

Сечовина (карбамід) містить до 46% азоту, що дуже важливо для нарощування зеленої маси. Карбамід часто поєднують з калійними добривами, що утворює повноцінний живильний комплекс для весняного підживлення плодових дерев. Крім харчування, сечовина захищає саджанці від грибкової цвілі – коккомікоза. Нею обробляють стовбури і гілки перед першими заморозками.

Суперфосфат містить до 50% фосфорних сполук, корисних для розвитку саджанців. Фосфор сприяє розвитку міцної кореневої системи (особливо важливо для молодих саджанців) і покращує смакові якості плодів. При нестачі фосфору листя покриваються жовтими плямами і набувають фіолетового відтінку. Однак суперфосфат не можна застосовувати разом з карбамідом, крейдою і селітрою. Між внесенням добрив повинна пройти тиждень.

Калійні солі забезпечують стійкість саджанців до морозів, тому їх обов’язково додають при підготовці до зими. Однак слід неухильно дотримуватися дозування, тому що надлишок хлору (входить до складу) негативно позначається на самопочутті вишні. Аміачна селітра Аміачна селітра замінює карбамід, так як містить достатній відсоток азоту. Вміст калію благотворно впливає на смакові характеристики плодів і на активну озеленення крони.
 

Читати також