Чим підживити виноград в серпні, щоб плоди були солодшими

Зараз серпень, значить найгарячіша пора для підживлення винограду. Для цієї мети добре підходять рецепти з народної скарбнички і трохи "хімії".

Борна кислота

Її використовують в якості позакореневого підживлення. Розведіть в 10 л води 10 грамів кислоти і беріться за обприскування посадок. Всім любителям винограду радимо розпорошувати борну кислоту на етапі росту ягід, тоді при зборі ви помітите поліпшення їх якостей, щодо смаку і розміру.

Деревна зола

Хороша для більшості культур, виноград в їх числі, але йому краще все ж попіл, отриманий після спалювання картоплиння і стебел будь-якого сорту соняшника. Благо цих продуктів вистачає в усіх регіонах. Для приготування добрива потрібно розвести склянку золи в 10 л води і дати рідині добу постояти. Через відведений час можна переходити до поливу винограду. Точних дат для внесення немає, але краще все балувати культуру даним складом кожні два тижні.

Коров'як

А ось ця органіка найбільш корисна навесні, коли виноград починає масово випускати листя і пагони. Якщо є можливість роздобути кінські екскременти, то використовуємо їх, якщо ні, то коров'ячі теж згодяться. Для приготування добрива додаємо в 10 л води 1 л коров'яку, після чого настоюємо добу. Через цей час виконуємо полив по вологому ґрунті. Якщо влітку запримітили на винограді симптоматику нестачі азоту, то коров'як вносимо ще раз і далі по мірі потреби.

З "хімії" для підживлення винограду можна застосовувати калійні, фосфатні добрива. Вони покращують смакові якості ягід, прискорюють дозрівання, а це дуже добре для пізніх сортів. А так само обробка по листі запобігає появі борошнистої роси і вже після другої підгодівлі допомагає винограду закладати доброякісні бруньки для наступного врожаю.

Якщо вирішите використовувати калій в об'єднані з азотом, то врахуйте, азот блокує надходження калію до плодів і виноград буде з кислинкою.

Читайте також