Чим потрібно підживити малину та полуницю у вересні, щоб добре перезимували

Восени садівники вносять підживлення для культур, щоб забезпечити їм вдалу зимівлю. Тоді в наступному сезоні, вони будуть пишно квітнути та дадуть хороший врожай.

Добрива для саду.

Восени дуже важливо внести добрива, щоб забезпечити рослинам достатню кількість мікроелементів, завдяки чому вони зможуть пережити заморозки. Особливо важливі такі елементи як фосфор та калій, бо ці компоненти добре впливають на кореневу систему.

Підгодівля ягідних кущів.

Найпоширенішою підгодівлею є суперфосфат. Для більшої ефективності краще застосовувати подвійний суперфосфат. Знадобиться 1-2 ст. л. речовини на обробку ягідних кущів. Найкращим калійним добривом вважається хлористий калій. На 1 м. кв. знадобиться 15 гр. речовини.

Добрива для плодових дерев.

Для яблунь та груш використовують подвійний суперфосфат. На 1 м. кв. вносять 30 гр. речовини. У вересні, також, можна внести сірчанокислий калій. На 10 л. води додайте 15 гр. речовини. Подвійним суперфосфатом, також, підживлюють сливи та вишні.

Щоб нормалізувати кислотність ґрунту додавайте 300 гр. вапна на 1 м. кв. кожні 5 років.

Найкращим органічним добривом є перегній, який закладають в землю на 15 см завглибшки.

Підгодівля для полуниці.

Добрива для полуниці вносять у вересні. Найкраще підійдуть органічні й для цього розведіть пташиний послід з водою в пропорції 1:15 та залиште настоюватися протягом 2 діб. Потім полийте полуницю.

Також, підійде коров’як. Змішайте його з водою в пропорції 1:10. На один полуничний кущ знадобиться 1 л.1 підгодівлі. Якщо восени планується пересадка полуниці, тоді потрібно внести 40 гр. нітрофоски, при цьому добриво не повинно потрапляти на коріння.

Підгодівля для троянд.

Восени троянди можна підгодовувати двічі — на початку та наприкінці вересня. Для цього можна використовувати кореневе або позакореневе підживлення.

Для кореневого підживлення підійдуть комплексні добрива, в яких міститься велика кількість мікроелементів. Приготувати добриво можна самостійно. На 10 л. води додайте 15 гр. суперфосфату та 16 гр. монофосфату.

Також, можна скористатися народним засобом, до складу якого входять дріжджі.

Для достатньої кількості калію у рослин знадобиться попіл. Щоб приготувати розчин, на 10 л. води додайте 100 гр. попелу. Також, його просто розсипають навколо кущів, а потім рясно їх поливають.

Коли обираєте добрива, враховуйте потреби рослин.

Читайте також