Найчастіше посадку озимого часнику проводять в останній тиждень першого місяця осені або у жовтні. В інший час проводити такі дії не рекомендується, так як якщо зробити це раніше, овоч проросте, а маленькі сходи не зможуть нормально пережити морози, а якщо робити це пізніше — зубчики загинуть вже від перших заморозків.
Матеріали для укриття часнику
У різних регіонах використовують різні матеріали, щоб укрити на зиму часник. Серед найбільш універсальних матеріалів, які можуть використовуватися:
- Агроволокно.
- Торф.
- Тирса.
- Опале листя.
- Стебла рослин.
Як тільки посадили часник, грядки мульчують невеликою кількістю піску із попелом. Серйозне укриття потрібно тоді, коли погода погіршиться, синоптики прогнозують морози. Терміни серйозного утеплення залежать від кліматичних умов регіону. Це відбувається в середині листопада, якщо говорити про середній смузі країни. Чим укрити часник на зиму?
Чим вкривати часник на зиму
Пропонуємо познайомитися з матеріалами, які можна використовувати для укриття. Важливо перед цим замульчувати грядку піщано-зольной сумішшю.
- агроволокном. Сучасний покривний матеріал, який встиг себе зарекомендувати з позитивного боку. Агроволокно не накопичує зайву вологу, на відміну від поліетилену. Крім цього, часник не замерзне і при цьому отримає потрібну кількість світла.Після того як зійде сніг, плівка створить ефект своєрідної теплиці. Мінусом такого укриття є ціна, проте при дбайливому зверненні його можна використовувати кілька сезонів поспіль. Процес укриття легкий, грядку накривають, а краю присипають грунтом або камінням.
-
торфом. Вважається одним з кращих натуральних теплоізоляційних матеріалів. За допомогою торфу зубчики можна захистити навіть від самих сильних морозів. Крім цього, він добре утримує воду. Однак недоліком є те, що при використанні відбувається окислення грунту, а після танення снігу торф ущільнюється і перетворюється в кірку. Вкриваємо грядку матеріалом, розсипаючи його шаром приблизно 4 см.
-
тирсою.Тирса — найбільш поширений метод збереження посадок. Вони мають високий рівень теплоізоляції, крім цього, вони добре вбирають і утримують вологу. Мінусами є погана повітропроникність, окислення і утруднення прогрівання землі.
-
опалим листям. Листя є хорошим покривним матеріалом, який пропускає повітря, зберігає тепло і при цьому доступний всім. Однак листя може заледенеть або перепреть під час високої вологості або при різкій зміні температури.
-
гілля ялин. Беремо велике гілля ялин та щільно вкриваємо грядки, аби вони були повністю захищені від опадів. Як наслідок, шапка снігу буде утворюватись поверх накриття тим самим зберігаючи тепло під гіллям і не даючи землі замерзнути.
-
стеблами рослин.Стебла рослин можуть створити хороше утеплення грядках. При укладанні щільним шаром подібне укриття допомагає добре тримати сніг і не перезволожувати землю. Однак недоліком є надмірне ущільнення і дебати, що може привести до появи гнилі і цвілі.