Чого не любить солодкий перець: 6 помилок, які позбавлять вас врожаю

Перець – одна з найбільш примхливих городніх культур. Перець різко реагує на будь-які стреси, тому його потрібно брати під посилену опіку і постійно стежити за тим, щоб його все влаштовувало. В іншому випадку можна забути про велику кількість плодів.

На жаль, далеко не всі городники знають, які умови потрібні перцю для рясного плодоношення. Це призводить до безлічі помилок при догляді, які помітно знижують урожайність і не дають рослинам нормально розвиватися.

6 головних помилок при вирощуванні солодкого перцю

1. Рання висадка

Звичайно, найперша помилка відбувається ще на етапі пересадки розсади на постійне місце. Це дуже рання висадка.

Перець – дуже теплолюбна і примхлива культура, тому висаджувати на постійне місце розсаду потрібно тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що вона не замерзне.

В ідеалі повинна повністю минути загроза нічних заморозків, а температура повітря при цьому протягом декількох днів повинна триматися на рівні близько +20 вдень і не нижче +12 вночі.

2. Рясний полив

Ще одна поширена помилка – це занадто рясний полив. Справа в тому, що перцю не потрібно занадто багато вологи для нормального цвітіння і плодоношення. Більш того, частий і рясний полив може привести до виникнення різних захворювань, які приведуть до проблем у розвитку рослин.

Поливати перець потрібно дуже помірно – не дуже великою кількістю води і тільки після того, як просохне верхній шар ґрунту. В іншому випадку волога буде довго застоюватися біля коріння, і це може призвести до поширення збудників грибкових захворювань, від яких потім буде вкрай складно позбутися.

3. Полив по листю в спеку

Більшості рослин йде на користь полив по листю, коли на вулиці стоїть спекотна погода. Це допомагає швидше відновитися і уникнути зневоднення. І перець в цьому випадку не є винятком.

Однак такий полив корисний тільки вечорами, коли немає яскравого палючого сонця. Якщо поливати перець в саму спеку, то це легко може привести до перегріву листя і появи опіків на них. А це серйозний стрес для таких примхливих рослин.

4. Загущені посадки

Перці дуже чутливі до кількості світла і повітря, тому погано розвиваються при занадто густих посадках. В ідеалі, вони повинні рости так, щоб рослини-сусіди не перекривали листям один одного.

При загущених посадках перці часто відмовляються нормально цвісти і зав’язувати плоди, тому про це потрібно подумати заздалегідь. Чітко дотримуйтесь інструкцій виробника насіння. Як правило, прямо на упаковці вказується ідеальна відстань між рослинами.

5. Посадка поруч з гострим перцем

Ні в якому разі не саджайте солодкий перець поруч з гострим. Подбайте про те, щоб між ними була досить велика відстань. А ще краще – взагалі посадіть їх в різних місцях.

Справа в тому, що при дуже близькій посадці гострий перець може запилити солодкий. У підсумку ви отримаєте солодкий перець очікуваної форми, а ось смак у нього буде зовсім несподіваний – пекучий і гострий. Так що, будьте з цим обережніше.

6. Занадто багато азоту

Для перцю (як і будь-яких інших овочевих культур) дуже важливі своєчасні підживлення. І, звичайно, при цьому необхідно давати їм різні мікроелементи, щоб вони могли нормально рости, цвісти і плодоносити. Однак діяти при цьому потрібно дуже акуратно. Надлишок азоту, наприклад, може привести до активного нарощування зеленої маси і повної відмови від цвітіння і зав’язування плодів.

Для підживлення перцю краще всього вибирати спеціальні добрива для перців і помідорів. У них, як правило, дотримується потрібний для цих споріднених культур баланс поживних речовин: азоту, калію, фосфору та інших.

Читайте також