Чому не цвіте картопля і чи буде з неї врожай

Так і було до появи ультраранніх сортів. Перший, який я посадив на своїй ділянці − дав урожай на 45 день! Причому бульби були величезні, а кущі зовсім не цвіли. Виявилося, що цвітіння з формуванням бульб збігається тільки у середньостиглих сортів, в інших ні. І процес цей проходить незалежно від цвітіння, інформує Ukr.Media.

Завзяті садівники можуть заперечити, що коли картопля не цвіте, а бульб багато, то всі вони будуть розміром з горох. Тому давайте розберемося, чому так виходить.

Особливості сорту

У сучасних сортів картоплі селекціонери в пріоритеті тримають розміри бульб, їх смакові якості, стійкість до шкідників і хвороб. Як варіант ще працюють над многоростковістю, бо від неї залежить врожайність кущів. Даремні квітки лише відтягують на себе живлення рослин. Але спеціально їх видаляти не варто: поламані листя, утрамбована земля теж згубно позначаться на врожайності.

Тим більше що селекціонери подбали, щоб картопля не цвіла: близько 40% всіх сортів не цвіте і тенденція йде на збільшення цього числа. Деякі сорти цвітуть, але у них квітки так швидко обсипаються, що садівники, що з'являються на ділянках раз на тиждень, цього не помічають.

Хвороби і шкідники

Для колорадського жука та інших шкідників квітки картоплі — справжні ласощі. Вони їх об'їдають в першу чергу, і якщо з захистом рослин справи йдуть не дуже добре, то квіток ви не побачите. У нас їх їдять жужелиці, які зазвичай їдять шкідників, але для картоплі роблять виняток.

Ці "друзі" не тільки псують квітки, а й розносять вірусні та інші хвороби, через що бульби не ростуть. Щоб квітки вціліли, рослини на стадії бутонізації опудрюють золою. Колорадського жука винищують за допомогою спецзасобів.

Буває, що картопля не цвіте і кущі кволі, жовтіють завчасно.

Умови посадки і вирощування

Цвітіння і врожайність картоплі не пов'язані один з одним. Цвітіння може не бути з різних причин:

  • неякісне насіння;
  • сильна посуха;
  • занадто частий полив;
  • брак поживних речовин;
  • переборщили з азотними добривами.

У разі надлишку азоту рослини виростають високими, а бульби − дрібними. В цьому випадку зупиняйте зростання ударними дозами суперфосфату.

Читайте також