Чому опадають недозрілі яблука і що робити, щоб вберегти урожай

Основні правила, яких потрібно дотримуватися, щоб вберегти урожай яблук.

Вкрай неприємно, коли яблуня добре цвіла і зав’язалося багато яблук, але при цьому яблука обсипаються з дерева ще до дозрівання. Якщо з дерева падають дозрілі яблука, то в цьому нічого поганого, а ось якщо падають недозрілі, то потрібно вживати заходів.

Всього можна виділити кілька причин, за якими так відбувається

Недостатня обрізка яблуні ранньою весною (до утворення бруньок), яка призводить до надмірного розгалуження

Не шкодуйте «зайвих» гілок при обрізанні, бо вони будуть відбирати соки у яблуні. Завдяки такій обрізці буде хороший урожай.

Недостатня або відсутня санітарна обрізка яблуні влітку

Зайві гілки будуть виростати і протягом літа. В основному вони ростуть в нижній частині стовбура до 1.5-2 метрів. Їх не можна залишати і слід негайно видаляти. Такі гілки відбиратимуть живлення у майбутнього врожаю.

Відсутність захисту яблуні від шкідливих комах (довгоносик, плодожерка, попелиця)

Перше — дерева потрібно обов’язково білити ранньою весною. Побілка закупорює невеликі отвори на стовбурі, в яких могли перезимувати шкідливі комахи.

За бажанням, можна скористатися інсектицидами і обробити яблуню хоча б один раз за сезон, до початку плодоношення.

Стовбур (ближче до штамбу дерева) потрібно обертати клейовим поясом, який захистить яблуню від навали мурашок, які розносять тлю. Пояс потрібно періодично оновлювати.

Відсутність обробки яблуні від хвороб

Яблуню можна обробити спеціальними фунгіцидами. Без обробки, яблуня буде хворіти, плоди будуть пошкоджуватися і обсипатися.

Газонна трава навколо яблуні

Ще одна причина, яка може привести до обсипання яблук — це посадка газонної трави впритул до яблуні. Так робити не можна. Навколо яблуні повинна залишатися пухка земля (в радіусі не менше 50 см.), яка добре пропускає повітря.

Дотримання всіх вище перерахованих правил з великою ймовірністю вбереже урожай яблук від передчасного обсипання.

Читайте також